Nie używajcie wody, wykryto skażenie! 22 tys. Polaków zagrożonych ŚMIERCIĄ

Nie używajcie wody, wykryto skażenie! 22 tys. Polaków zagrożonych ŚMIERCIĄ Źródło:

W Polskim mieście wykryto skażenie wody. Zagrożenie jest tak poważne, że 22 tys. Polaków może nawet stracić życie. W wodzie wykryto skażenie i nie wolno jej pić.

Szokującego odkrycia dokonał Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piszu. Tamtejszy wodociąg wysyła do mieszkańców wodę niezdatną do spożycia. W próbkach wody, pobieranych w wodociągu wykryto bakterie Coli, które powodują poważne schorzenia. W najgorszym przypadku mogą one nawet doprowadzić do sepsy, a w konsekwencji - do śmierci. ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Nagła śmierć megagwiazdy KULTOWEGO polskiego zespołu Wody można używać do celów sanitarnych i gospodarczych, ale nie wolno jej spożywać. Wbrew pozorom nic nie zmieni też fakt, że woda zostanie zagotowana.

Wykryto skażenie, zagrożone tysiące ludzi

Wodociąg, w którym znaleziono zakażoną wodę, dostarcza ją do 21 900 mieszkańców. Są to odbiorcy w Piszu, a także okolicznych wsiach. Wśród nich są: Babrosty, Borki, Imionek, Jabłoń, Jagodne, Jeglin, Kałęczyn, Karwik, Łupki, Maldanin, Snopki, Szczechy Małe, Szczechy Wielkie, Trzonki, Wąglik i Zdory. Decyzja o zakazie spożywania wody obowiązuje do odwołania. We wtorek pobrano ponowne próbki wody. Teraz będą badane na dalszą zawartość niebezpiecznych bakterii. Pierwsze, wstępne wyniki będą w środę. Na dokładniejsze trzeba poczekać 72 godziny. ZOBACZ TAKŻE: UWAGA! LIDL wycofuje popularny produkt, jest NIEBEZPIECZNY dla zdrowia Piskie wodociągi mają zapewnić mieszkańcom wodę pitną w butelkach i beczkowozach. Mieszkańcom wymienionych miejscowości ponownie przypominamy, żeby za żadne skarby nie pili wody, która płynie w ich wodociągach. Nawet jeśli wcześniej została zagotowana. Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News