skażenie woda
Jan Odyniec - 28 Listopada 2017

Nie używajcie wody, wykryto skażenie! 22 tys. Polaków zagrożonych ŚMIERCIĄ

W Polskim mieście wykryto skażenie wody. Zagrożenie jest tak poważne, że 22 tys. Polaków może nawet stracić życie. W wodzie wykryto skażenie i nie wolno jej pić.

Szokującego odkrycia dokonał Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piszu. Tamtejszy wodociąg wysyła do mieszkańców wodę niezdatną do spożycia. W próbkach wody, pobieranych w wodociągu wykryto bakterie Coli, które powodują poważne schorzenia. W najgorszym przypadku mogą one nawet doprowadzić do sepsy, a w konsekwencji - do śmierci.ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Nagła śmierć megagwiazdy KULTOWEGO polskiego zespołuWody można używać do celów sanitarnych i gospodarczych, ale nie wolno jej spożywać. Wbrew pozorom nic nie zmieni też fakt, że woda zostanie zagotowana.

Wykryto skażenie, zagrożone tysiące ludzi

Wodociąg, w którym znaleziono zakażoną wodę, dostarcza ją do 21 900 mieszkańców. Są to odbiorcy w Piszu, a także okolicznych wsiach. Wśród nich są: Babrosty, Borki, Imionek, Jabłoń, Jagodne, Jeglin, Kałęczyn, Karwik, Łupki, Maldanin, Snopki, Szczechy Małe, Szczechy Wielkie, Trzonki, Wąglik i Zdory. Decyzja o zakazie spożywania wody obowiązuje do odwołania. We wtorek pobrano ponowne próbki wody. Teraz będą badane na dalszą zawartość niebezpiecznych bakterii. Pierwsze, wstępne wyniki będą w środę. Na dokładniejsze trzeba poczekać 72 godziny.ZOBACZ TAKŻE: UWAGA! LIDL wycofuje popularny produkt, jest NIEBEZPIECZNY dla zdrowiaPiskie wodociągi mają zapewnić mieszkańcom wodę pitną w butelkach i beczkowozach. Mieszkańcom wymienionych miejscowości ponownie przypominamy, żeby za żadne skarby nie pili wody, która płynie w ich wodociągach. Nawet jeśli wcześniej została zagotowana.
Nie chcesz mieć raka? Wystrzegaj się jedzenia tych popularnych 12 rzeczy, mogą powodować nowotwórNie chcesz mieć raka? Wystrzegaj się jedzenia tych popularnych 12 rzeczy, mogą powodować nowotwórCzytaj dalej
[view-gallery id=157967]
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News