Jarosław Kaczyński rzadko opowiada o sobie. Mimo tego, z racji bycia „naczelnikiem państwa”, jego zainteresowania i życie prywatne budzą wielkie zainteresowanie. Dzięki czujnym kamerom telewizyjnym mamy okazję zobaczyć jakie książki lubi czytać w trakcie, gdy opozycja bije się o handel w niedzielę.

Sejmowa debata na temat zakazu handlu w niedzielę wywołała olbrzymie emocje wśród polityków opozycji. Nie można jednak powiedzieć tego samego o Jarosławie Kaczyńskim. W czasie bardzo żywiołowego przemówienia Kamili Gasiuk-Pihowicz prezes PiS zajmował się czytaniem.

Powszechnie znane jest zamiłowanie prezesa Kaczyńskiego dla zwierząt, spośród których szczególnie upodobał sobie koty. I właśnie lekturą atlasu kotów zajmował się w trakcie debaty Jarosław Kaczyński.

Co chwila przerywał mu jednak wicemarszałek Ryszard Terlecki, pokazując coś na telefonie komórkowym. Internauci spekulują, że pewnie są to posty prawicowej części Twittera.

ZOBACZ TAKŻE: Prezes PiS żartuje z protestujących

Jednak miłość Jarosława Kaczyńskiego do zwierząt nie ogranicza się tylko do atlasów czy posiadania kota. Jak niedawno informowaliśmy, prezes PiS mocno zaangażował się ostatnio w walkę o prawa zwierząt. Jego podpis znalazł się pod ustawą która m.in zaostrza kary za znęcanie się oraz wprowadza zakaz hodowli zwierząt na futra.

Wspólnie z fundacją Viva! prezes Kaczyński nagrał krótki film, w którym przekonuje jak istotną sprawą jest lepsza ochrona praw zwierząt, zapisana w ustawodawstwie.

Bardzo często mówi się o normach europejskich, o europeizacji Polski. To jest właśnie droga do prawdziwej europeizacji. W Europie tego rodzaju praktyk się zakazuje, a często przenosi się firmy do Polski. To powinno być niedopuszczalne, my nie możemy być krajem drugiej kategorii i rzeczywiście musimy być prawdziwą Europą, i to jest krok w tym kierunku – mówi w filmiku Kaczyński – To kwestia można powiedzieć serca dla zwierząt, litości wobec zwierząt i to sądzę, że każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński chce pojednania z opozycją! Wszystko dla tej jednej sprawy

Fot. witter.com/MalaEmiEmi

Źródło: Twitter

Te zdjęcia nietoperzy POPRAWIĄ CI NASTRÓJ!

Te zwierzęta POPRAWIĄ CI HUMOR!

...

Zobacz również