Platforma Obywatelska postanowiła odkryć karty i ujawnić kandydaturę swojej partii na stanowisko prezydenta Warszawy. O utrzymanie władzy w stolicy powalczy Rafał Trzaskowski, były europoseł.

Informację o tym, kto postara się zastąpić Hannę Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy ujawnił Grzegorz Schetyna. Szef PO stwierdził, że będzie ubiegał się o poparcie dla Trzaskowskiego u lokalnych władz partii.

Kandydatura Trzaskowskiego była szeroko analizowana w mediach, a sam polityk stwierdził niedawno, że „jest absolutnie zdeterminowany by kandydować na prezydenta Warszawy”. Dziś jego start w wyborach potwierdził Grzegorz Schetyna. Szef PO liczy, że Trzaskowski stanie się kandydatem, którego poprze cała opozycja.

– Warszawa to miasto sukcesu, to miasto, które jest dla nas wyzwaniem. Wszyscy ludzie PO staną przy Rafale Trzaskowskim i będą ją prowadzić do zakończenia jej sukcesem. (…) Zrobię wszystko, żeby kandydatem na prezydenta Warszawy wszystkich partii opozycyjnych został Rafał Trzaskowski – zapewnia lider PO.

Platforma Obywatelska nie chce również dopuścić do sytuacji, by Trzaskowski został „przyspawany” do Hanny Gronkiewicz-Waltz. Mogłoby okazać się to opłakane w skutkach, biorąc pod uwagę zamieszanie obecnej prezydent Warszawy w aferę reprywatyzacyjną i jej niedawne porażki wizerunkowe związane z tą sprawą. Trzaskowski bierze Gronkiewicz-Waltz w obronę, jednocześnie jednak dystansując się od jej stylu zarządzania stolicą.

– Ja, przy całym szacunku do pani prezydent, jestem zupełnie innym człowiekiem z zupełnie innymi priorytetami – twierdzi nowy kandydat PO, zaznaczając przy tym, że nie odcina się od urzędującej prezydent i nie twierdzi, że „wszystko, co robiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, jest złe”.

Źródło: onet.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

...

Zobacz również