Aborcja to bardzo delikatny temat, zwłaszcza w Polsce. O tym, że najbezpieczniej (co nie znaczy oczywiście, że najlepiej) jest go w ogóle nie poruszać mogą przekonać się posłowie PiS.

Najpierw na partię Jarosława Kaczyńskiego posypała się fala krytyki za początkowe wsparcie dla radykalnego projektu antyaborcyjnego. Choć za kontynuowaniem prac projektu nad ustawą głosowali też niektórzy posłowie opozycji, to właśnie PiS – jako partia rządząca – było z tego powodu najczęściej atakowane przez uczestników Czarnego Protestu z całej Polski.

Po manifestacjach na terenie największych miast w kraju, PiS z własnej inicjatywy odrzucił projekt ustawy antyaborcyjnej (choć nieoficjalnie mówi się, że planowano to od początku). Tą decyzją wywołał szał u części swoich konserwatywnych popleczników.

Na Prawo i Sprawiedliwość najpierw obraził się m. in. Tomasz Terlikowski, który do tej pory był gorącym zwolennikiem PiS. Nie jest jednak jedynym, którego oburzyła ta decyzja. Także znany konserwatysta i podróżnik, Wojciech Cejrowski nie kryje swojego wzburzenia odrzuceniem projektu.

– DO POSŁÓW:
„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)

Posłowie PiS zbierali głosy po kościołach, a dziś chcą odrzucić projekt zakazujący aborcji.
Stwierdzili, że jednak wolno mordować wybrane dzieci – bo to, bo tamto…
Panie i Panowie posłowie, od dziś krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych…

Wojciech Cejrowski – napisał. Wcześniej Cejrowski krytykował PiS między innymi za socjalistyczne podejście do gospodarki.

 

...

Zobacz również