W Poznaniu miała stanąć „tęcza”, lecz ostatecznie organizatorom nie udało się dokonać tego „dzieła”. Łuk w sześciu barwach miał być reakcją na „falę nienawiści”. Co ciekawe, podobnie jak w Warszawie miała ona stanąć obok kościoła katolickiego. Jednak pod kościołem parafii pw. św. Krzyża inicjatywa została zablokowana. Tym razem lewicy nie udało się dokonać swego planu splugawienia.

O tej sprawie pisał już portal (TUTAJ), zaś o samej tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie przy okazji budzącego emocje twitta Magdy Żuraw także i ja (TUTAJ). Dlaczego w kolejnym mieście właśnie na Pl. Zbawiciela chciano postawić sześciokolorowy łuk przypominający tęczę? W moim tekście przytaczałem słowa Cezarego Pazury, który apelował, by „postawić tęczę na Placu Tęczy, a Plac Zbawiciela niech pozostanie Zbawiciela”. Jak widać nie poskutkowało. Tym razem winnymi zamieszania są osoby z grupy Circus Ferus. Kim oni są?

TUTAJ można obejrzeć zdjęcia z występu grupy sprzed dwóch lat. Eksponowanie kobiecych piersi na nogach oraz męskich genitaliów w trumnie zdaje się wskazywać na lubowanie się grupy w „brudnych” przedstawieniach. Z własnego doświadczenia wiem, że przynajmniej kilku członków może mieć w takiej grupie mocne ciągoty ku lewej stronie oraz podkreślaniu swojej ewentualnie innej orientacji seksualnej. Nie dziwne więc, że postanowili postawić „tęczę” na Placu Zbawiciela w Poznaniu. W końcu sami zapowiadali kolejny krok Rewolucji w tymże mieście. Na początku miesiąca zorganizowali w tym celu happening ?Zgol wąsa Poznaniowi?, który miał być sygnałem do mentalnej zmiany w Poznaniu. Na szczęście się nie udało.

Trochę w teatrze działałem i niestety wiem, że jest on obecnie zdominowany przez osoby mające lewicowe poglądy i nieraz pogardzające normalnością. Na szczęście ci ludzie nie mają aż tak wielkiego wpływu na społeczeństwo. Zaś mieszkańcy Poznania powiedzieli swoim działaniem „nie tęczowa, ale Polska narodowa”. I niech tak pozostanie.

Założyciel i redaktor naczelny portalu Kontrrewolucja.net. Publicysta i bloger. Zafascynowała mnie filozofia realistyczna. Bóg, honor i ojczyzna – kolejność nieprzypadkowa.

Chcesz wiedzieć więcej? Znajdź mnie na facebooku: https://www.facebook.com/dominik.cwikla