Nie Szydło, ani Macierewicz. Oto DRUGA osoba w Polsce po Kaczyńskim

Nie Szydło, ani Macierewicz. Oto DRUGA osoba w Polsce po Kaczyńskim Źródło: Pixabay

Szok, jedna z najważniejszych gazet na świecie wskazała właśnie kto jest drugim najważniejszym politykiem w Polsce. Nie jest nim ani Duda ani Szydło ani nawet Macierewicz. Pierwsze miejsce - tu bez niespodzianek - przypadło Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Książe

Magazyn Politico przedstawił w ostatnim numerze listę 28 osób które będą ich zdaniem kształtować w przyszłym roku europejską politykę. Na 14 miejscu znalazł się Zbigniew Ziobro, określony przez gazetę jako "książe". - Jako minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro kieruje najważniejszym zadaniem politycznym Prawa i Sprawiedliwości: zmianą tego, co partia określa jako skorumpowany i nieefektywny system sądowniczy. To umieszcza go na ostrzu konfliktu Warszawy z Unią, która postrzega jego działania jako słabo maskowaną próbę poddania władzy sądowniczej kontroli polityków - pisze "Politico" - Za cherubinową twarzą Ziobry stoi polityczny wojownik o ostrych łokciach, którego głównym zmartwieniem są jego notowania u Kaczyńskiego, a nie krytyka z Brukseli. A na tym froncie odniósł niekwestionowany sukces, umacniając w lipcu swoją pozycję jednego z głównych poruczników szefa partii, po brutalnym pojedynku z prezydentem Andrzejem Dudą - dodaje. Magazyn zaznacza przy tym, że Ziobro wraz z resztą obozu Solidarnej Polski wciąż czekają na powrót do PiS-u. Zgoda Jarosława Kaczyńskiego na taki transfer miałaby zaś oznaczać ponowne namaszczenie obecnego ministra sprawiedliwości na swojego następcę.

Niemiecki liberał wstrząśnie Europą

Rankingi "Politico" są uważane za bardzo dobre prognozy tego jak będzie wyglądała przyszłość polityki. W corocznym rankingu "Class" wielokrotnie wskazywali polityków wartych obserwowania. W tegorocznym zestawieniu pierwsze miejsce zajmuje Christian Lindner, niemiecki polityk i lider liberalnej FDP która kilka dni temu zerwała rozmowy koalicyjne doprowadzając do głębokiego kryzysu w Berlinie. Źródło: newsweek.pl        
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News