Nie oglądaj, bo nie będziesz chciał latać. W takim stanie pilot chciał rozpocząć lot (video)

Nie oglądaj, bo nie będziesz chciał latać. W takim stanie pilot chciał rozpocząć lot (video) Źródło: źródło: youtube.com

Zaufanie do pilota samolotu, który steruje maszyną podczas naszego lotu to nic dziwnego. Jesteśmy na to wręcz skazani, kiedy podróżujemy samolotem. Okazuje się jednak, że piloci, którzy siadają za sterami "ptaków ze stali" w prosty sposób mogą dostać się na pokład kompletnie pijany.

Do sytuacji, która udowodniła w jak prosty sposób pilot może pijany dostać się za ster samolotu, doszło na lotnisku w Surabai w Indonezji. Pilot, Tekad Purnawas, chociaż był pijany, pomyślnie przeszedł kontrolę w punkcie ochrony lotniska i miał pilotować samolot ze 154 osobami na pokładzie. Ochroniarze nie tylko przepuścili Purnawasa, ale także pomogli mu pozbierać rzeczy, które upuścił po pijanemu.

Całą sytuację można zobaczyć na filmie, który zarejestrowały kamery lotniska. Purnawas na szczęście nie dotarł za ster. Chociaż miał czystą drogę i chęć pilotowania maszyny do Dżakarty, to pasażerowie zbuntowali się na widok nietrzeźwego pilota. W końcu, po ich buncie mężczyznę oddalono, a samolot pilotowała inna osoba.

Do podobnego zdarzenia doszło wcześniej w Kanadzie. Tam zawiódł 37-letni pilot linii Sunwing. Mężczyznę znalazły stewardessy, kiedy ten bezwładnie leżał w swoim fotelu. 37-latek chciał sterować samolotem linii Calgary - Cancun w Meksyku, na którego pokładzie było 100 osób. Zastąpił go inny pilot, a nietrzeźwy mężczyzna trafił na fotel pasażera.

Dwie godziny później, po wylądowaniu w Cancun, zbadano poziom promili alkoholu we krwi. Miał ich wtedy 0,3 promila. Z badań, którym poddano 37-latka wynikało jednak, że to nie alkohol był głównym czynnikiem, który spowodował u niego nietrzeźwość. Mężczyzna odurzył się też nieznaną substancją chemiczną.

https://www.youtube.com/watch?v=OLb1_1akBh0 pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News