Nie lubisz i chorujesz w zimę? To nie żarty, możesz być na nią... uczulony

Nie lubisz i chorujesz w zimę? To nie żarty, możesz być na nią... uczulony Źródło:

Wielu z nas nie lubi zimy i to nie tylko kwestia oblodzonych chodników, śnieżnych zasp i konieczności ciepłego ubierania się. Część osób nieustannym katarem i jak się okazuje, nie musi to być kwestia typowym objawów zwykłego przeziębienia.

Zima może wywoływać bowiem... alergię. Naukowcy przekonują, że cierpiącym na nieustanny katar mogą pomóc leki antyhistaminowe stosowane przy nieżycie nosa. Należy jednak pamiętać, że trzeba ich używać po konsultacji z co najmniej dwoma lekarzami, by nie wywołać długofalowych konsekwencji zdrowotnych.

Należy również pamiętać, że najpierw trzeba się przebadać, bowiem faktycznie możemy cierpieć na zwykłe przeziębienie, które nie do końca leczymy. To uwaga głównie do osób prowadzących niezdrowy tryb życia z niską ilością snu i kiepsko zbilansowaną dietą.

Jeżeli temperatura spada poniżej zera, wielu z nas zmaga się z takimi objawami jak cieknący nos, załzawione oczy, uczucie zimna i osłabienie organizmu. Niektórzy z nas nie mogą poradzić sobie z objawami aż do momentu poprawienia się pogody. Naukowcy z Oxford zaznaczają, że może być to uczulenie na zimę, które objawia się właśnie tak jak inne alergie. Chodzi o nieprawidłową reakcję tkanek łącznych i błoń śluzowych na zimno, która wywołuje wytwarzanie histaminy.

- Na chorobę może cierpieć spory procent społeczeństwa. W przypadkach testów na wykrycie uczulenia na zimno jesteśmy bezradni - mówi dr Helen Webberle z Oxfordu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News