Nie żyjesz z ojcem swojego dziecka? Nie dostaniesz 300 plus

Nie żyjesz z ojcem swojego dziecka? Nie dostaniesz 300 plus

Rząd PiS często wychodzi do ludzi z pomocą finansową - najlepszym przykładem tego są dwa projekty "plus" : 500 plus i 300 plus. Jednakże, pamiętajmy, że partia rządząca prowadzi przede wszystkim politykę prorodzinną. Nie żyjesz z ojcem swojego dziecka? Pożegnaj pieniądze!

300 plus to nowy projekt rządu, który zakłada, że rodziny dostaną 300 zł na każde szkolne dziecko po to, by mieć za co kupić nietanią wyprawkę szkolną. Niestety, projekt może być dla wielu osób niedostępny. Przede wszystkim, jeżeli nie żyjesz z ojcem lub matką swojego dziecka - pełną kwotę możesz pożegnać. PiS zabezpieczył swoją politykę prorodzinną, finansowo pomoże, ale tylko tym, którzy spełnią pewne warunki. Osoby będące po rozwodzie albo przebywające w separacji i sprawujące naprzemienną opiekę nad swoim dzieckiem dostaną osobno po 150 zł.

Uwaga na 300 plus!

W takiej sytuacji zarówno matka, jak i ojciec otrzymają na swoje dziecko połowę 300 plus. Co więcej, jeżeli zatają, że są w separacji – może to skutkować wezwaniem do zwrotu pieniędzy. – Założyliśmy, że pieniądze wypłacane będą dla uczniów od klasy pierwszej szkoły podstawowej do zakończenia edukacji ponadpodstawowej i tu granicą jest 20 rok życia – mówiła minister rodziny Elżbieta Rafalska w rozmowie z „Faktem”. Szkoda, że nie wszyscy będą traktowani na równych prawach. Przypominamy, że proces składania online wniosków o 300 plus ruszył 1 lipca. Odpowiednie dokumenty można również składać w urzędzie. Należy jednak pamiętać o tych wyjątkach i kruczkach, które lepiej sprawdzić, zanim zdecydujecie się na ich złożenie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Magda Gessler obchodzi dziś urodziny! Nigdy nie zgadniecie które
  2. Ukochany przez miliony ogłosił, że jest gejem. Nie żyje
  3. To rzadko wychodzi na światło dzienne. Sensacyjne zdjęcie celebrytki „Tańca z gwiazdami”
  4. NIESAMOWITE! Nie uwierzysz, co potrafi zrobić twój pies
  5. Koszmar, tragedia i dramat. Michał Wiśniewski potwierdza NAJGORSZE możliwe informacje
Źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News