1 września swój mecz eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata rozegrała drużyna Niemiec. Chociaż pokonała ona Czechy 2:1, triumfujący zawodnicy wcale nie mieli ochoty podejść do trybun, aby podziękować kibicom za doping. Tłum chuliganów poniżył bowiem Polaków wykrzykując nazistowskie hasła w związku z rocznicą agresji III Rzeszy na Polskę. 

Niemieccy kibice nie uszanowali minuty ciszy przed rozpoczęciem meczu, a później gwizdali w czasie odśpiewywania hymnu państwowego drużyny przeciwnej. Nie to wywołało jednak największe oburzenie. Kibole w związku z rocznicą agresji Niemiec na Polskę wykrzykiwali bowiem podczas meczu takie nazistowskie hasła jak „Sieg Heil!”. Chuligani chcieli w ten sposób upokorzyć Polaków.

– To było tak złe, że nie było nawet mowy o podejściu do trybun. To są chuligani, którzy nie mając nic wspólnego fanami piłki nożnej. Musimy się upewnić, że ci ludzie zostaną zabrani ze stadionu – opowiedział po spotkaniu Mats Hummels, gwiazdor drużyny niemieckiej występujący na pozycji obrońcy.

Zachowanie kibiców zostało uwiecznione na wielu nagraniach, które bardzo szybko trafiły do internetu. Skrytykowali je więc także kibice innych reprezentacji, oburzeni zachowaniem sympatyków drużyny narodowej. Niemieccy dziennikarze również są oburzeni obrzydliwymi hasłami mającymi poniżyć Polaków, którzy 1 września 1939 roku zostali zaatakowani przez Niemców.

– Jeśli śpiewane są hasła o narodowo-socjalistycznym tle, to nie ma powodu, by to popierać i podchodzić do trybun – mówił po meczu Marcus Bark, dziennikarz niemieckiego ARD.

Czy Hitler był uzależniony od narkotyków? Zaskakujące fakty o zbrodniczym dyktatorze

źródło: ARD, kresy.pl

...

Zobacz również