Na niecodzienne odkrycie natrafili hiszpańscy naukowcy. Przeszukując pośladki Jezusa zauważyli ukryte w nich niezwykle cenne przedmioty. Trwają badania nad znaleziskami.

Okrycia dokonano w hiszpańskiej miejsowości Burgo de Osma. W trakcie konserwacji figury Jezusa z miejscowego Kościoła zauważono na niej pęknięcie na pośladkach. Po oględzinach okazało się, że nie jest to schowek.

W środku schowka znaleziono dwa napisane ręcznie dokumenty. Okazało się, że zostały napisane przez kapelana katedry Burgo de Osma, Joaquína Míngueza. Pochodzą one najprawdopodobniej z 1777 r.

Zawarte w nich zapiski zawierały informacje na temat życia w tej miejscowości. Kapelan opisał m.in zbiory zbóż, choroby nękające mieszkańców oraz informacje na temat duchownych.

Opisujący sprawę hiszpański dziennik „El Pais” cytuje również badacza Efrena Arroyo.

Chociaż zwykle wiele rzeźb jest pustych, w tym przypadku było inaczej. Znaleziono kilka odręcznych dokumentów – mówi historyk.

ZOBACZ TAKŻE: 12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię

Kapsuły czasu

Znalezisko z hiszpańskiej miescowości jest tym ciekawsze, że w czasie gdy powstało zwyczaj tworzenia kapsuł czasu jeszcze się nie pojawił. Za pierwszą współczesną kapsułę czasu uważa się Kryptę Cywilizacji (1936) znajdującą się na Oglethorpe University, która ma zostać otworzona w 8113 r.

Cztery kapsuły zostały też wysłane w przestrzeń kosmiczną. Dwie z nich znajdują się na pokładach sond Pioneer, a dwie tzw. Voyager Golden Record umieszczono w sondach Voyager. Piąta kapsuła znajduje się w satelicie KEO, która została wyniesiona w kosmos w 2014 r. Zabrała ze sobą wiadomości od dzisiejszych mieszkańców Ziemi dla tych, którzy będą zamieszkiwać ją za 50 tysięcy lat, kiedy powróci na Ziemię.

Źródło: El Pais

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!

 

...

Zobacz również