Nowy sondaż naprawdę szokuje. Takiej sytuacji nie było w historii Polski po 1989 roku. Cała Polska przeciera oczy ze zdziwienia. To jest naprawdę nie do wiary!

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez pracownię Kantar Public poparcie dla partii rządzącej osiągnęło magiczną granicę 50%. Taki wynik nie jest znany w historii III RP. Żadna partia nigdy nie osiągnęła takiego wyniku w wyborach, jednak nawet w sondażu jest to zaskakujące.

ZOBACZ TAKŻE: Sondaż po rekonstrukcji wywrócił scenę. Wyborcy PiS nie mogą tego zrozumieć

Nowy sondaż już po rekonstrukcji

Badanie zostało przeprowadzone 11 grudnia, a zatem już po upublicznieniu informacji o rekonstrukcji rządu. Jak się okazuje nie spowodowała ona spadku poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, ale wręcz przeciwnie. PiS notuje wzrost o 5 punktów proc.

ZOBACZ TAKŻE: PiS ma rekordowe poparcie? Oto dowód, że tak nie jest

PiS zyskuje, opozycja traci

Drugie miejsce zajęła główna partia opozycyjna, czyli Platforma Obywatelska. Ta partia jednak wszystkimi swoimi ostatnimi działaniami nie zachęca do siebie wyborców, a wręcz przeciwnie – zniechęca. PO notuje aż 6-punktową stratę i plasuje się na drugim miejscu z niemal dwie trzecie gorszym wynikiem. Na tę partię chce głosować tylko 17% Polaków.

Na trzecie miejsce wróciło ugrupowanie Pawła Kukiza. Notuje ono zysk, chociaż nie tak wysoki, jak PiS. Na to ugrupowanie chce głosować 11% badanych. Oznacza to wzrost o 3 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem Kantar Public z początku listopada tego roku.

ZOBACZ TAKŻE: Wielkie zjednoczenie! Cała opozycja będzie pomagać PiS

W porównaniu z tamtym badaniem, nic się nie zmieniło w poparciu Nowoczesnej. Ta partia ma nadal nieodmiennie 9% poparcia. Niemniej jednak Kukiz’15 zrzuciło ją z podium. Do sejmu weszłoby jeszcze SLD z 5% poparcia. Nigdy dotąd nie opuszczający Sejmu PSL notuje wynik pod progiem wyborczym – 3%.

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również