Różne są metody oszukiwania sklepów i wyłudzania pieniędzy. Ten klient jednak na długo zostanie zapamiętany. Jego metoda okazała się niezwykle skuteczna. Na dodatek wygląda na to, że pozostanie bezkarny.

Do sklepu w poznańskim Piątkowie wszedł klient. Wybrał towary, zapłacił za nie banknotem stuzłotowym, zabrał produkty, resztę i wyszedł. I tu historia mogłaby się skończyć, gdyby nie jeden szczegół.

Sprzedawca rozliczając wieczorem utarg z kasy zorientował się, że jeden z banknotów nie jest tym, czym się wydaje. Okazało się, że to fałszywka, z Robertem Lewandowskim w miejscu Władysława Jagiełły. Piłkarz na banknocie, naturalnie, jest w koronie.

Kiedy właściciel sklepu dowiedział się o tym fakcie, stwierdził, że nie będzie zawiadamiał policji. W jego opinii zostałoby to uznane za czyn o „zbyt małej szkodliwości”. Okazuje się, że to nieprawda.

Jak wyjaśnił Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, mogłoby to zostać uznane za wprowadzenie do obrotu fałszywego banknotu. To zaś jest przestępstwem i to zagrożonym karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprzedawca powinien zatem jak najprędzej skontaktować się z policją, żeby można było zatrzymać oszusta.

Poznań jest miastem, w którym Lewandowski jest uwielbiany. Zanim zaczął międzynarodową karierę, przez dwa lata grał w tamtejszym klubie piłkarskim Lech Poznań. Od pewnego czasu mówi się nawet o tym, by jednej z miejskich ulic nadać imię Roberta Lewandowskiego.

fot. screenshot/epoznan.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

...

Zobacz również