Nie do wiary! Niemcy ZARABIAJĄ na 500+, PiS wyrolowany

Nie do wiary! Niemcy ZARABIAJĄ na 500+, PiS wyrolowany Źródło: flickr.com

Tego nikt się nie spodziewał. Niemcy sporo zarobili dzięki 500+. Wszystko dzięki polskim dzieciom. Prawo i Sprawiedliwość na pewno nie to miało na myśli, wprowadzając swój flagowy program.

Jeden ze sztandarowych pomysłów Prawa i Sprawiedliwości spowodował, że nasi zachodni sąsiedzi mają w kasie 32 miliony euro na plusie! To nie jest tak trudne do zrozumienia, jak się na pozór wydaje. Otóż rząd Republiki Federalnej Niemiec ma podobny program do polskiego. Wypłaca się w nim gotówkę rodzicom na pierwsze i drugie dziecko. Wynosi to 192 euro. Jeżeli urodzi się jeszcze trzecie dziecko wówczas dodatkowo rodzice dostają 223 euro.

Polskie dzieci mają pieniądze z Niemiec

Niemcy wypłacają także świadczenia na polskie dzieci. Prawo do nich mają rodzice, którzy mieszkają w Niemczech, nawet jeśli ich dzieci pozostały w Polsce. Czyli w takim wypadku nie przebywa ono wraz ze swoimi rodzicami. Mimo wszystko rodzice dostają na nie niemiecki odpowiednik naszego 500+

ZOBACZ TAKŻE: Zarzygana Elwira ostro balowała za 500+. Miesięcznie... Liczba takich dzieci z całego świata jest szacowana aż na 170 tysięcy. I tu przeważają właśnie dzieci z Polski. Ich liczba to 90 tysięcy osób. Niemieckie prawo mówi wyraźnie, że urzędy naszego sąsiada wypłacają świadczenia z zastrzeżeniem, że są one niższe o wartość zasiłku pobieranego z kraju z jakiego pochodzi dana osoba. Oznacza to w tym wypadku otrzymywanie o 500 zł (bądź więcej w zależności od otrzymanej kwoty) mniej z budżetu Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE: Samotni rodzice nie mogą w to uwierzyć. PiS chce... To rozwiązanie powoduje, że budżet państwa RFN zaoszczędził od stycznia do października 32 miliony euro. W ramach świadczeń wydano w sumie 406 mln euro. Czyli kwota wypłacona na dzieci stanowi tylko kilka procent całości budżetu. Dziennikarze gazety "Frankfurter Allgemeine Zeitung"  sugerują, że to wszystko było możliwe właśnie dzięki świadczeniu 500+ realizowanym przez PiS. Co ciekawe, mimo wzrostu ludzi pobierających świadczenia z niemieckiego budżetu aż o 6 tys. osób, wypłaty budżetu RFN spadły o 32 mln euro. Źródło: innpoland.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News