Tego nikt się nie spodziewał. Niemcy sporo zarobili dzięki 500+. Wszystko dzięki polskim dzieciom. Prawo i Sprawiedliwość na pewno nie to miało na myśli, wprowadzając swój flagowy program.

Jeden ze sztandarowych pomysłów Prawa i Sprawiedliwości spowodował, że nasi zachodni sąsiedzi mają w kasie 32 miliony euro na plusie! To nie jest tak trudne do zrozumienia, jak się na pozór wydaje.

Otóż rząd Republiki Federalnej Niemiec ma podobny program do polskiego. Wypłaca się w nim gotówkę rodzicom na pierwsze i drugie dziecko. Wynosi to 192 euro. Jeżeli urodzi się jeszcze trzecie dziecko wówczas dodatkowo rodzice dostają 223 euro.

Polskie dzieci mają pieniądze z Niemiec

Niemcy wypłacają także świadczenia na polskie dzieci. Prawo do nich mają rodzice, którzy mieszkają w Niemczech, nawet jeśli ich dzieci pozostały w Polsce. Czyli w takim wypadku nie przebywa ono wraz ze swoimi rodzicami. Mimo wszystko rodzice dostają na nie niemiecki odpowiednik naszego 500+

ZOBACZ TAKŻE: Zarzygana Elwira ostro balowała za 500+. Miesięcznie…

Liczba takich dzieci z całego świata jest szacowana aż na 170 tysięcy. I tu przeważają właśnie dzieci z Polski. Ich liczba to 90 tysięcy osób.

Niemieckie prawo mówi wyraźnie, że urzędy naszego sąsiada wypłacają świadczenia z zastrzeżeniem, że są one niższe o wartość zasiłku pobieranego z kraju z jakiego pochodzi dana osoba. Oznacza to w tym wypadku otrzymywanie o 500 zł (bądź więcej w zależności od otrzymanej kwoty) mniej z budżetu Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE: Samotni rodzice nie mogą w to uwierzyć. PiS chce…

To rozwiązanie powoduje, że budżet państwa RFN zaoszczędził od stycznia do października 32 miliony euro. W ramach świadczeń wydano w sumie 406 mln euro. Czyli kwota wypłacona na dzieci stanowi tylko kilka procent całości budżetu.

Dziennikarze gazety „Frankfurter Allgemeine Zeitung”  sugerują, że to wszystko było możliwe właśnie dzięki świadczeniu 500+ realizowanym przez PiS. Co ciekawe, mimo wzrostu ludzi pobierających świadczenia z niemieckiego budżetu aż o 6 tys. osób, wypłaty budżetu RFN spadły o 32 mln euro.

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]

Gdzie kobiety zarabiają więcej w porównaniu z facetami: w Polsce czy w Niemczech? TOTALNE zaskoczenie!

Źródło: innpoland.pl

...

Zobacz również