Pojawiła się już propozycja dotycząca kandydata na prezydenta Polski w nadchodzących wyborach. Opozycja ma swoje typy, ale nie są nimi czołowi politycy. Kto zatem wystartuje z ich ramienia?

Andrzej Olechowski, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej i dwukrotny kandydat na Prezydenta RP udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”, w którym ujawnia swoje typy dotyczące przyszłego prezydenta Polski. Jego propozycja jest naprawdę zaskakująca.

Czas na kobietę-prezydenta

Według Olechowskiego przyszedł czas na to, aby na czele Polski stanęła kobieta, a nie tak jak to miało miejsce dotychczas – mężczyzna. Były minister najlepiej mówi o Nowoczesnej, której przewodniczą „trzy sopranistki” – Katarzyna Lubnauer, Kamila Gasiuk-Pihowicz i Joanna Scheuring-Wielgus.

One są przygotowane, nieustępliwe, merytoryczne. Czasem mają wpadki, ale w polityce są jeszcze względnie nowe – ocenia polityk.

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowite! Nowy lider, totalnie zaskakujący wynik wyborów w Nowoczesnej

Olechowski we wspomnianym wywiadzie mówi nawet o swojej faworytce, którą uważa za najlepszą kandydatkę na prezydenta. Jest nią według niego Kamila Gasiuk-Pihowicz, polska polityk i prawniczka, posłanka na Sejm VIII kadencji.

– Pani Gasiuk-Pihowicz byłaby dobrą wspólną kandydatką opozycji na prezydenta Polski. Czas już na kobietę. Powinna zacząć o tym myśleć – komentuje.

ZOBACZ TAKŻE: Polskę zamurowało. Oto co łączyło Małgorzatę Tusk i Lecha Kaczyńskiego

Pomnik dla Gronkiewicz-Waltz

Olechowski wypowiedział się też na temat najbliższych wyborów samorządowych. Zapytany o kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, stwierdził, że jego pozycja jest trudna do zachwiania.

– Nie zaszkodzi mu nawet Hanna Gronkiewicz-Waltz, której po wyjaśnieniu reprywatyzacji powinno się postawić pomnik za modernizację stolicy – zaskakująco stwierdził Olechowski.

ZOBACZ TAKŻE: Lincz nad Tuskiem. Chciał dobrze, a internauci wylali na niego litry pomyj

Warto jednak dodać, że były szef polskiej dyplomacji, krytycznie ocenia to, co aktualnie proponuje opozycja, zwłaszcza PO.

– Opozycja nadal nie ma swojej wizji Polski. (…) Dziś robi wszystko, by PiS zostało u władzy na dłużej – podsumował polityk.

...

Zobacz również

Te MEMY najlepiej podsumowują Ryszarda Petru [ZOBACZ!]

Jakie korzenie ma Magda Gessler? Nie do wiary! Polskie gwiazdy, które mają obce pochodzenie

Zobacz również