Okazuje się, że PiS nie zdoła w tym roku wdrożyć w życie zapowiadanej „dużej ustawy medialnej”. Na pewno także nowe prawo nie będzie obowiązywało od 2017 roku. Zamiast tego jak na razie partia rządząca planuje wprowadzenie „ustawy pomostowej”, która przygotuje grunt pod nowe prawo.

Dotychczas PiS zapowiadało ustanowienie nowego prawa dotyczącego mediów 1 lipca tego roku. Co więcej, nawet gdyby udało się jeszcze w tym roku wdrożyć ustawę, ta prawdopodobnie nie obowiązywałaby od początku przyszłego roku. Wprowadzenie „dużej ustawy medialnej” wymagałoby bowiem zatwierdzenia jej przez Unię Europejską. Taki proces trwa nawet do 18 miesięcy.

Dlatego też PiS chce pierw wprowadzić „ustawę pomostową”, która miałaby przygotować polski system medialny do całkowitej zmiany. Ustawa ta nie wymaga akceptacji ze strony Unii Europejskiej. Posłowie mają wziąć się za pracę nad nią w ciągu nadchodzących tygodni.

Zapowiadana przez PiS „duża ustawa medialna” miałaby całkowicie zmienić media publiczne. Według niej, te zostałyby przekształcone w media narodowe. Prawo to miałoby także regulować sprawę abonamentu – opłacany by był razem z opłatą za prąd. Już znana jest jego wartość – 15 złotych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: tokfm.pl
pt

...

Zobacz również