To już pewne! Duda poniżony przez PiS, nie będzie drugiej...

To już pewne! Duda poniżony przez PiS, nie będzie drugiej... Źródło:

Wśród wielu medialnych plotek i niesprawdzonych informacji można wyłuskać i takie, które są naprawdę jasne i oczywiste. Tak jest w tym przypadku. Sprawa jest oczywista i już pewna. Andrzej Duda został całkiem poniżony przez PiS. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie drugiej kadencji jego prezydentury.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny prawicowego tygodnika "Gazeta Polska" wyraził opinię, że prezydent Andrzej Duda nie może już liczyć na drugą kadencję. Informacja jest zaskakująca choćby ze względu na rankingi popularności polskich polityków, w których Duda nieodmiennie przewodzi. ZOBACZ TAKŻE: I wszystko jasne. Wiemy, o co tak naprawdę gra DUDA. Zdziwisz sięCo do Macierewicza, to sprawa jest dla mnie prosta: jeżeli prezydent doprowadzi do jego dymisji, nie zagłosuję na Andrzeja Dudę w żadnych wyborach, nawet gdyby jego miejsce miał zająć Tusk - pisze w "Gazecie Polskiej" Sakiewicz.

To już pewne. Nie będzie drugiej kadencji

To jednak nie wszystko. Tomasz Sakiewicz, prócz własnej niechęci do obecnego prezydenta, wyraża ponadto dość interesującą opinię. Wskazuje ona na to, że Duda nie ma najmniejszych szans na ponowną prezydenturę. - Widzę jeszcze dla niego drogę odwrotu i nie chodzi o to, czy ma szanse w wyborach prezydenckich, bo moim zdaniem nie ma już żadnych, ale o to, jak zapamiętają go ci, dzięki którym wygrał - zaznaczył redaktor. ZOBACZ TAKŻE: Fundacja Sakiewicza zmieniła statut, by zdobyć miliony złotych z Funduszu Ochrony Środowiska To może wskazywać na jeden z dwóch scenariuszów. Pierwszy taki, że Andrzej Duda nie wystartuje w następnych wyborach prezydenckich. Drugą opcją jest to, że wystartuje, ale PiS wyznaczy innego kandydata i nie poprze Andrzeja Dudy w drodze do ponownej prezydentury.

Dobrze poinformowany redaktor

Sytuacja nie jest może bardzo zaskakująca. Od czasu rozpoczęcia konfliktu między Andrzejem Dudą a ministrem Antonim Macierewiczem, a szczególnie od czasu zawetowania dwóch ustaw reformujących sądownictwo, prezydent jest przez wielu prawicowych publicystów uważany za zdrajcę, podatnego na wpływy dawnej esbecji. ZOBACZ TAKŻE: KONIEC! Ostateczny dowód na współpracę Macierewicza z KGB Należy jednak przypomnieć, że Tomasz Sakiewicz jest naprawdę dobrze poinformowanym w tych kwestiach człowiekiem. Nie od dziś zna się osobiście i z Jarosławem Kaczyńskim i z Antonim Macierewiczem. Ich znajomość szczególnie zacieśniła się po katastrofie smoleńskiej. Prócz tego nie można ukrywać, że środowiska związane z "Gazetą Polską" intensywnie wspierają Prawo i Sprawiedliwość. Ta partia zaś szczególną sympatią darzy właśnie ten tygodnik. Można więc podejrzewać, że Sakiewicz nie rzuca słów na wiatr, tylko faktycznie wie on o czymś, o czym nie wie nikt inny. Być może nawet sam Andrzej Duda. Przypuszczenia, że wieszcząc on przegraną Dudy w następnych wyborach, mówi prawdę, są bardzo poważne.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News