Ksiądz Adam Boniecki, katolicki prezbiter, dawny redaktor naczelny ,,Tygodnika Powszechnego” ostro wypowiada się o mężczyźnie, który dwa tygodnie temu dokonał samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jego słowa uświadamiają głęboką prawdę o Polsce.

Niech pamiętają – krzyczy śmierć Piotra S. – że całkiem poza partiami i polityką istnieje człowiek, istnieją ludzie, którzy cierpią, bo kochają Ojczyzn – pisze duchowny Adam Boniecki

Ksiądz przyznaje, że wciąż nie daje mu spokoju sprawa samobójstwa Piotra S., który w ten sposób chciał zamanifestować  odmienność od rządowych poglądów.

– A ja wolność kocham ponad wszystko. Dlatego postanowiłem dokonać samospalenia – brzmią słowa napisane przez mężczyznę w miejscu, gdzie targnął się na swoje życie.

W wyniku dużych poparzeń mężczyzna zmarł 27 października. W swoim pożegnalnym liście napisał o sobie „szary człowiek”. Nie chciał pogodzić się z działaniami podejmowanymi przez obecny rząd, jednak jego czyn nie odbił się przy Wiejskiej większym echem.

Od razu zaczęły pojawiać się kąśliwe komentarze na temat tego, że z pewnością uległ on totalnej opozycji czy, że był nawet chory psychicznie. Jednak ksiądz Adam Boniecki przedstawia odmienne poglądy w tej sprawie.

Duchowny ma swoje zdanie

Wciąż myślę o Piotrze S. Co może doprowadzić człowieka do takiego kroku? Jaka rozpacz? Jakie poczucie bezsilności? – rozmyśla prezbiter w swoim felietonie zamieszonym na łamach „Tygodnika Powszechnego” Tak jednoznacznej opinii o śmierci Piotra S. jeszcze nie było.

Śmierć Piotra S. jest krzykiem skierowanym do tych, którzy decydując o losie Ojczyzny, śledzą statystyki, wykresy PKB, rozmaite średnie na głowę mieszkańca, trendy i procenty w sondażach; jest dramatycznym wołaniem do nich, żeby wiedzieli, że za tymi makro-informacjami stoi żywy człowiek, wielu żywych ludzi – mówi Boniecki

Po głowie dostają nie tylko rządzący. Ksiądz jednoznacznie stwierdza, że społeczeństwo również nie potrafi wziąć spraw we własne ręce a jedynie ucieka od problemów.

Ale wciąż są jeszcze tacy Polacy jak Piotr S. Tacy, co lepiej niż inni widzą zagrożenia i zniszczenia, które opisał i piętnastokroć w swym liście oprotestował. Był przekonany, że u nas nikt i nic procesu destrukcji nie powstrzyma, jeżeli coś nie „wstrząśnie sumieniami wielu osób” – powiedział kapłan

Głosy krytyki Piotra S. są dla księdza okazją do podkreślenia, że kościół już od dawna nie potępia tak radykalnych czynów, lecz pozostawia je do osądu Bożego.

źródło: www.natemat.pl

8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię

 

 

...

Zobacz również

Zobacz również