NZF opublikowało komunikat
Pikio.pl
Irmina Jach - 15 Października 2020

Druzgocący komunikat NFZ. Szpitale nie będą przyjmować wszystkich pacjentów, ręce opadają

NFZ, w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia, podjął decyzję o przywróceniu restrykcji, która obowiązywała podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa. Nikt nie spodziewał się tego, że władze ponownie posuną się do tak drastycznego kroku. Zawieszone zostaną świadczenia medyczne, ręce opadają. Wielu Polaków nie odbędzie planowej hospitalizacji.

NFZ, w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia, podjął decyzję o ograniczeniu udzielania świadczeń medycznych wykonywanych celowo. Działanie to ma na celu zapewnienie pacjentom, którzy trafiają do szpitali z powodu COVID-19, dodatkowych łóżek, a także zminimalizowanie transmisji niebezpiecznego patogenu w dobie rekordowych zakażeń. Komunikat NFZ zdruzgotał wielu Polaków.

koronawirus kluczowe wytyczne zmienioneNiestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczneCzytaj dalej

NFZ zdecydował o zawieszeniu udzielania planowych świadczeń medycznych

Polacy, którzy czekają na przyjęcie do szpitala między innymi w związku z chorobami przewlekłymi, chorobami neurologicznymi i problemami z układem krążenia, mają ogromny powód do niepokoju. Niestety, na skutek decyzji podjętych przez rząd i NFZ ich oczekiwanie na hospitalizację znacznie się przedłuży. Powodem tego stanu jest rozwijająca się pandemia koronawirusa.

- W związku z rozwojem epidemii wracamy do wiosennych zaleceń ograniczenia planowych zabiegów - napisał minister zdrowia, Adam Niedzielski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVN gwiazda Bilguun losyBilguun był gwiazdą TVN, nagle zniknął i wszyscy o nim zapomnieli. Niebywałe, co robi dzisiajCzytaj dalej

Wpis, który szef resortu opublikował w mediach społecznościowych, został wzbogacony o oficjalny komunikat, który zawiera wszystkie szczegóły najnowszej z przywróconych restrykcji sanitarnych. Przypominamy, że od dziś obowiązują także godziny dla seniorów.

- Przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii - przekazał NFZ.

Dzisiaj grzeje:

1. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

2. Od 21 godzina policyjna, Zamknięte bary, kina i restauracje u sąsiadów Polski

3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia do wszystkich Polek. Zagrożenie jest ogromne

Zalecenie, które zostało opublikowane przez NFZ, dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach, które mają na celu przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności: endoprotezoplastyki dużych stawów, dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych, zabiegów wewnątrzczaszkowych, dużych zabiegów torakochirurgicznych nefrektomii i histerektomii. NFZ zastrzegł, że zalecenie nie obejmuje diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

- Jednocześnie przypominamy, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia oraz potencjalne skutki - poinformowano.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piorunujące właściwości soku z cytryny. Jest naturalnym lekarstwem na przeziębienia, możesz nim tez zastąpić drogie kosmetyki
  2. Znany piłkarz przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał tylko 47 lat, osierocił pięcioro dzieci
  3. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  4. Mamy potwierdzenie, wyciekła lista chorób szczególnie niebezpiecznych w razie Covid-19. Duże zaskoczenie
  5. Koronawirus utrzymuje się na nim nawet miesiąc. Każdy Polak ma je w domu
  6. Banknot 10-złotowy może mieć znacznie większą wartość. Musi spełnić tylko jeden warunek

ZakupyOficjalnie: zacznie się już od jutra. Pójdziesz na zakupy i mocno się zdziwiszCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News