Były szef NFZ przerywa milczenie. Zdradził, jaka jest prawda

Były szef NFZ przerywa milczenie. Zdradził, jaka jest prawda Źródło: Screen YouTube Newsroom Wirtualna Polska

Były szef NFZ przerwał milczenie. W ostatniej rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski zdradził całą prawdę na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz walki z koronawirusem. Nikt nie spodziewał się, że z jego ust padną takie słowa.

Były szef NFZ, Andrzej Sośnierz, w ostatniej rozmowie z serwisem Wirtualna Polska zdradziła całą prawdę na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz systemu walki z koronawirusem. Jego słowa były zaskoczeniem dla wielu osób. 

Były szef NFZ przerywa milczenie, zdradził całą prawdę

Andrzej Sośnierz, były szef NFZ, pojawił się w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski. W rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem zdradził, jak z jego perspektywy wygląda walka z pandemią koronawirusa w Polsce. Przyznał, że system nie działa tak, jak powinien, przez co zamykane są kolejne zakłady pracy. Tymczasem, jego zdaniem, możliwe byłoby uniknięcie takiej sytuacji. 

Andrzej Sośnierz zapytany o to, jaka sytuacja czeka nas jesienią, gdy rozpocznie się sezon przeziębień oraz grypy, przyznał, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie jest najgorsza i nie ma powodów do paniki. Dodał, że na całym świecie zaobserwowano dziwne zjawisko polegające na tym, że pomimo pandemii, odnotowano stosunkowo mniej zgonów na całym świecie niż w porównywalnym okresie w poprzednich latach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jego zdaniem bardzo ważnym czynnikiem jest przede wszystkim wygaszanie paniki, która została wzbudzona wcześniej, co miałoby mieć również dobry wpływ na gospodarkę.

Zdaniem byłego szefa NFZ jest to bardzo ważne, ponieważ niektóre zakłady pracy są niepotrzebnie zamykane właśnie zez względu na panikę, tymczasem wystarczyłaby dobra organizacja i sprawny aparat państwowy, by tego uniknąć.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła wiadomość z ostatniej chwili. Niestety, nie żyje wspaniały Polak

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Media przekazały tragiczne informacje. Nie żyje 1 osoba, wśród rannych dzieci

- Sprawnie przeprowadzona akcja testowania to jest kwestia jednego dnia. Kilkaset badań powinno być zrobionych, w tym samym dniu [...] Za sześć dni powtórzony i już mamy sytuację rozwiązaną w danej grupie zidentyfikowanej - mówił Andrzej Sośnierz w rozmowie z Wirtualną Polską. Dodał, że jego zdaniem jest to ważniejszą kwestią, niż ustalanie liczebności wesel, na co tak często politycy poświęcają najwięcej czasu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podobnej manipulacji jeszcze nie było. TVP Info przebiło wszystko, co pokazano do tej pory
  2. Koniec współpracy Alior Bank i T-Mobile. Ogromne zmiany dla klientów
  3. Kobieta porzuciła swoją niepełnosprawną córeczkę. Po 20 latach zobaczyła w telewizji rzecz, która odebrała jej mowę
  4. Tuż po narodzinach dziecko znalazło się w rękach matki. Kobieta zobaczyła, co maluch ma w buzi i zamarła
  5. Choroba okazała się nie do pokonania. Po wyczerpującej walce zmarł polski polityk
  6. Odnaleziono biblioteki Państwa Islamskiego. Zawierają, m.in. dane z ataku na World Trade Center

Źródło: "Newsroom" Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News