Dziennikarze Newsweeka postanowili ujawnić międzynarodowy skandal z udziałem człowieka, który trzęsie dziś polskim wymiarem sprawiedliwości jako minister oraz prokurator generalny – Zbigniewem Ziobrą.

Wszystko miało zacząć się od Jacka Włosowicza, który kierował frakcją europejskiej partii Ruch na rzecz Europy Wolności i Demokracji (MELD). Włosowicz jest także senatorem oraz członkiem ugrupowania Ziobry – Solidarnej Polski.

Wojciech Cieśla i Michał Krzymowski twierdzą, że udało im się odnaleźć dokument, który dla SP jest bardzo niewygodny. Według dziennikarzy, MELD miał przeznaczyć 40 tysięcy złotych na „zorganizowanie” konferencji klimatycznej, która nigdy nie miała się odbyć.

Zdaniem Newsweeka, unijne pieniądze zdefraudowano wydając nie na kongres klimatyczny, a… konferencję partii Zbigniewa Ziobry pod hasłem „Nowe państwo, nowa konstytucja”, na której pojawiło się około 1200 zwolenników SP.

Na te oskarżenie błyskawicznie odpowiedziała Solidarna Polska. Partia wystosowała oficjalne oświadczenie, z którym można zapoznać się poniżej. SP zarzuca Newsweekowi kłamstwa i żąda natychmiastowej publikacji sprostowania

źródło: fakt

...

Zobacz również