Homofobia zwiększa ryzyko zarażenia się osób homoseksualnych wirusem HIV, AIDS i innymi chorobami wenerycznymi – czytamy w artykule opublikowanym na internetowej stronie tygodnika Tomasza Lisa. 

Dziennikarz Newsweeka przytacza w artykule wyniki badań, które pojawiły się w jednym z czasopism popularnych w środowiskach homoseksualnych. Ze wspomnianych badań wynika ni mniej ni więcej, że homoseksualiści mający do czynienia z homofobią w obawie przed dyskryminacją i przemocą nie szukają informacja dotyczących skutków przypadkowych kontaktów seksualnych co w konsekwencji prowadzi do tego, że się nie zabezpieczają np. używając prezerwatyw. A to z kolei potęguje ryzyko zarażenia się groźnymi wirusami i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Na potwierdzenie takiej teorii autorzy badania podają listę „najbardziej homofobicznych” krajów gdzie liczba zachorowań homoseksualistów na AIDS, HIV i inne choroby weneryczne są największe. W gronie tych państw znalazła się m.in. Rosja, Ukraina i Azerbejdżan.

Tylko w Rosji i Ukrainie żyje 85% homoseksualistów spośród wszystkich krajów wschodniej Europy i Centralnej Azji zarażonych HIV i AIDS.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również