Netia w środku skandalu! Internauci oskarżają ich o podłą kradzież
Karol Zaborowski - 6 Września 2018

Netia w środku skandalu! Internauci oskarżają ich o podłą kradzież

Netia jest jednym z największych dostawców internetu i telewizji w Polsce. Firma wystartowała ostatnio z nową reklamą oraz maskotką, która według internautów jest niczym innym jak bezczelnym plagiatem.

Netia od wielu lat jest obecna na polskim rynku. Firma początkowo zajmowała się usługami dotyczącymi telefonów stacjonarnych, jednak bardzo szybko rozszerzyła swoją działalność o telewizję oraz internet. Netia z początkiem września wystartowała ze swoją najnowszą reklamą, której maskotką stał się uroczy pająk. Niestety internauci bardzo chłodno przyjęli najnowszą maskotkę firmy, ogłaszając, że jest to oczywisty plagiat.

Netia oskarżona przez internautów o plagiat

Większości osób uroczy pajączek momentalnie kojarzy się z bohaterem filmików z kanału na serwisie YouTube. Chodzi oczywiście o pająka imieniem Lucas, który ostatnio zyskuje coraz większą popularność wśród internautów. Sam kanał ma już ponad 2 miliony subskrybentów, a pierwszy film z uroczym pajęczakiem odtworzony był już ponad 22 miliony razy. Jest to gigantyczny sukces, ponieważ autor swój pierwszy film opublikował zaledwie 10 miesięcy temu. Internauci momentalnie zauważyli rażące podobieństwo pomiędzy obiema postaciami i wręcz zalali Netię swoimi komentarzami, w których oskarżają firmę o podłą kradzież oraz ironicznie odnoszą się do odpowiedzi Netii na oskarżenia. - To, że nie stać was na praktykanta w marketingu, który potrafi wyrenderować włosy, nie znaczy, że macie "oryginalnego" pająka - pisze jeden z internautów. - Nie wiem, co jest bardziej denne: poziom grafika, który kradnie czyjąś pracę, zmienia kolory i udaje, że to jego abstrakcyjna wizja czy może wypowiedzi osoby prowadzącej ten profil i tłumaczącej się w tak idiotyczny sposób z tej kradzieży - dodaje internautka. Według innych osób administrator profilu Netii na Facebooku usuwa komentarze autora Lucasa, który miał się wypowiedzieć na temat pająka stworzonego przez Netię. Sama firma broni się, mówiąc, że ich pająk to abstrakcyjna propozycja, inspirowali się wieloma źródłami, oraz że wszystkie pająki są do siebie podobne.Obrazy Pikio screen youtube.com/Lucas the SpiderObrazy Pikio screen facebook.com/@netia.saZOBACZ TAKŻE:
  1. Bryluje w Top Model, a córka gwiazdy podbija Internet. „Ładniejsza od uczestniczek!”
  2. Bank Pekao łączy siły z ogromną firmą. Dużo zmian dla klientów
  3. Małgorzata Kożuchowska mocno o karierze młodszej koleżanki. Fanów zatkało
absurdy_wstep15 zdjęć ukazujących absurdy życia w PolsceCzytaj dalej
Zabawkowy pistolet15 zabawek z twojego dzieciństwa, które dziś są warte WIELKIE pieniądzeCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News