Prawo i Sprawiedliwość ma kolejnego wroga z kręgów artystycznych. Słynny Nergal wygrał rozprawę sądową i w ramach tryumfu zakrzyknął „rozpie*dolę ten system!”.

Ciężko nie utożsamiać partii rządzącej z systemem, bowiem kto inny jak nie władza stanowi prawo w kraju , który przecież można określić mianem pewnego, uporządkowanego systemu. Biorąc pod uwagę powyższe Nergal wypowiedział wojnę formacji Jarosława Kaczyńskiego.

Artyści przeciw PiS

Przeciw władzy zwraca się coraz więcej artystów. Niedawno głośno było o słowach kultowego aktora Janusza Gajosa, który stwierdził, że Jarosław Kaczyński odbiera mu wolność, bowiem mówi mu, jak ma żyć, w związku z czym artysta również wypowiedział wojnę partii rządzącej.

Nergal był sądzony w związku z oskarżeniem o znieważenie godła państwowego. Muzyk promował się materiałami, na których zamieszczony zostało przerobione polskie godło. Na plakatach muzyka bowiem orzeł nie miał korony, a zamiast niej posiadał diabelskie rogi. Ponadto ptak przyozdobiony został wężami oraz trupimi czaszkami, a także odwróconym krzyżem.

Nergal w ostrych słowach

Lider zespołu Behemot wygrał proces i już zapowiedział, że znowu zamieści na stronie internetowej kontrowersyjne godło. Adam Darski w bardzo ostrych słowach wypowiedział się o sprawie.

– Europejska Wiosna przywitała mnie wspaniałą pogodą i… pozytywnym werdyktem sądu. Wszyscy trzej jesteśmy wolni od absurdalnych opłat! Grafika niedługo wróci, więc odwiedzajcie naszą stronę internetową i wyraźcie swoje wsparcie, jeśli chcecie.

Moi prawnicy, praca z wami to dla mnie zaszczyt i już teraz zwycięstwo. Oby tak dalej, rozpier*olmy ten system! – stwierdził na łamach Facebooka Nergal.

Proponowane linki:

  1. Gajos wypowiedział wojnę Kaczyńskiemu. „Jeden człowiek mówi mi jak mam żyć”
  2. Nergal w panice przed Ziobro. Wykonuje desperacki ruch
  3. PiS wsadzi polskiego muzyka do więzienia! „Jest zerem, łamie prawo”

Pobrali się i zaskoczyli wszystkich! Sekretne śluby gwiazd [ZDJĘCIA]

Znane pary z dużą różnicą wieku. Ile lat ich dzieli? [ZDJĘCIA]

Źródło: Onet.pl

Zobacz również