nowak nerga
Ryszard Nowak/Nergal fot. youtube
Wiadomości Pikio - 11 Czerwca 2015

Nergal pozywa Ryszarda Nowaka za nazywanie go "przestępcą"

Gdański Sąd ponownie zajmie się procesem jaki Adam "Nergal" Darski wytoczył przewodniczącemu Ogólnopolskiego Komitetu Ochorny przed Sektami, Ryszardowi Nowakowi za naruszenie dóbr osobistych. Polski muzyk żąda od Nowaka przeprosin.

Sprawa naruszenia dóbr osobistych Darskiego ma swój początek w 2008 roku kiedy pozwał Nowaka za publiczne nazywanie go "przestępcą" w kontekście incydentu, do którego doszło na jednym z koncertów Nergala. Muzyk podarł wtedy Biblię mówiąc jednocześnie, że Kościół katolicki to najbardziej zbrodnicza organizacja na świecie za co został pozwany przez Nowaka. Pierwszy wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych Adama Darskiego zapadł już w 2009 roku. Sąd nakazał wtedy Nowakowi opublikowanie przeprosin oraz wpłacenie 3 tysięcy złotych na dowolne schronisko dla zwierząt. Ryszard Nowak odwołał się jednak od wyroku z 2009 roku i sprawa trafia po raz kolejny na wokandę w ubiegły wtorek. Pozwany Ryszard Nowak nie stawił się przed sądem zasłaniając się tym, że nie stać go na bilet (mieszka w Szklarskiej Porębie) i sędzia prowadzący proces odroczył go do 15 września. - Mam twardy pancerz i jestem odporny na epitety. Gdy w internecie jestem wulgarnie nazywany przez hejterów "ch*jem" albo "k*rwą", to daję sobie z tym radę. Ale przestępcą nie jestem i za takie słowa domagam się przeprosin. Płacę ogromne podatki dla tego kraju i wymagam, żeby sądy mnie chroniły - powiedział Darski po zakończeniu pierwszej rozprawy wznowionego procesu. To nie jedyny proces wytoczony przez polskiego artystę przewodniczącemu Ogólnopolskiego Komitetu Ochrony przed Sektami. W 2011 roku Dorota "Doda" Rabczewska pozwała go za nękanie i szkodzenie jej karierze poprzez wymuszanie na organizatorach koncertów odwoływanie imprez z jej udziałem. Ryszard Nowak zasłaniał się wtedy wieloletnim leczeniem psychiatrycznym, które skutecznie uniemożliwiało przeprowadzenie procesu do końca. Nowak ma na pieńku także m.in. z raperem Ryszardem "Peją" Andrzejewskim, raperem Bartłomiejem "Hukosem" Hukiem, Maciejem Maleńczukiem. Ponadto środowiska zajmujące się ochroną przed sektami (m.in. kwartalnik „Sekty i Fakty”) wydały oświadczenie, że błędnie są kojarzone z Ryszardem Nowakiem, ponieważ on nigdy nie był i nie jest reprezentantem bądź współpracownikiem któregokolwiek z tych środowisk.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News