Na blogu jednego z posłów opozycyjnych pojawił się wpis, w którym prezydentAndrzej Duda został nazwany „Maliniakiem”. Sprawą zajęła się Komisja Etyki Poselskiej, która podjęła właśnie decyzję o karze. 

Chodzi o wpis na blogu Stefana Niesiołowskiego sprzed kilku miesięcy. Poseł Platformy Obywatelskiej napisał o Maliniaku z kultowego serialu „Czterdziestolatek”. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że tekst choć nie wprost, to jednoznacznie – przynajmniej według polityków PiS – odnosił się do prezydenta Dudy, którego Niesiołowski uważa za ubezwłasnowolnionego lizusa bez własnego zdania.

Wpis został opublikowany w związku z obchodami kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej, podczas której do zebranych na obchodach upamiętniających ofiary tragicznego wydarzenia, przemawiali najważniejsi politycy obozu władzy, w tym prezydent Andrzej Duda.

 – Pisowski cyrk, będący naigrywaniem się z ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem […] obchody rocznicy nieistniejącego zamachu, ujawniające ogromny ładunek kłamstwa, podłości oraz obłudy w wykonaniu polityków i odrażających lizusów partii rządzącej – przekonywał w swoim wpisie Niesiołowski.

 – Przemawiał również Maliniak, potwierdzając między innymi znaczne i nasilające się podobieństwo do owcy. Boże odpuść mu, bo nie bardzo wie, co czyni – napisał nawiązując do przemówienia – jak przekonują politycy PiS – prezydenta Dudy.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili wpis posła opozycji do Komisji Etyki Poselskiej, domagając się od niej nagany dla Niesiołowskiego. Komisja uznała jednak, że wystarczy „zwrócenie uwagi”.

Sam poseł Niesiołowski nie ma sobie nic do zarzucenia, przekonując że nie nazwał prezydenta Maliniakiem.

 –  Dziwię się trochę, skąd komisja wie, że Maliniak to Andrzej Duda. Podziwiam przenikliwość. Dlaczego nie chodzi na przykład o Joachima Brudzińskiego? – pytał w rozmowie z mediami Stefan Niesiołowski.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: fakt24

...

Zobacz również