Nawet TVP już tego nie ukrywa. PiS przegrywa

Nawet TVP już tego nie ukrywa. PiS przegrywa Źródło: fot. youtube.com/Krzysztof Wawro

Prawo i Sprawiedliwość długo ciągnęło swoje gigantyczne poparcie, dające partii samodzielną większość. W ostatnim czasie pojawiło się badanie, które pokazało dramatyczny spadek partii rządzącej. Teraz nawet TVP, uchodząca za telewizję prorządową, przestała ukrywać, że jest źle. PiS przegrywa coraz wyraźniej.

Wiele wskazuje na to, że partia rządząca dokonała tego, w co nikt w ostatnim czasie nie wierzył. Zaprzepaściła swoje szaleńczo wysokie notowania, podobnie, jak swego czasu udało się tego dokonać Platformie Obywatelskiej. Nawet politycy PiS oraz przychylne mu media zaczynają na to zwracać uwagę.

PiS przegrywa, nawet TVP to widzi

W najnowszym badaniu, opublikowanym przez Telewizję Polską na Twitterze, notowania partii rządzącej lecą na łeb na szyję. Wcześniej pojawił się podobny sondaż, jednak jego wiarygodność podważało wiele środowisk. Teraz już nikt nie ma wątpliwości. Zgodnie z najnowszym sondażem, wykonanym przez Pollster na zlecenie TVP PiS notuje wynik 39% poparcia i oznacza to aż 8 pkt proc. spadku. Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska z poparciem 22%. Główna partia opozycyjna zyskała w tym badaniu 3 pkt proc. względem podobnego sondażu sprzed miesiąca. Podium zamyka ugrupowanie Kukiz'15, notujące 11% procent poparcia (4 pkt proc. wzrostu), zaś na czwartym miejscu jest SLD. Na tę partię głosować gotowe jest 8% wyborców. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie: Nowoczesna (7% poparcia, +1 pkt. proc.) i PSL (6% poparcia, +1 pkt. proc.). Poniżej progu wyborczego znalazły się socjalistyczna partia Razem, którą popiera 4% badanych (co oznacza spadek o 1 pkt. proc) i partia Wolność - 3% poparcia.

PiS drastycznie traci w kolejnym badaniu

To kolejny sondaż, w którym PiS notuje tak ogromną stratę. Wcześniej swoje wyniki przedstawiła telewizja TVN, na zlecenie której badanie przeprowadził Kantar Millward Brown. W sondażu "Faktów" TVN PiS poparło jedynie 28% badanych, przy czym partia zanotowała największą w ostatnim czasie stratę - aż 12 pkt proc. Wiarygodność tego badania była podważana przez polityków PiS, którzy twierdzili, że zastosowano nieodpowiednią metodę wywiadów telefonicznych. Ponadto badanie miało być zmanipulowane przez zadanie "pytania podprowadzającego" w sprawie nagród, które wypłacili sobie ministrowie rządu Beaty Szydło. Tym razem jednak badanie zostało przeprowadzone lubianą przez polityków partii rządzącej metodą CAWI. Trudno zatem zarzucić mu zmanipulowanie. Najwyraźniej PiS bardzo poważnie nadszarpnął zaufanie Polaków, szczególnie ostatnimi wydarzeniami związanymi z premiami dla ministrów oraz dziwną działalnością Polskiej Fundacji Narodowej, utrzymywanej w dużej mierze z budżetu państwa. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. PiS ma ogromny problem! 75% Polaków jest PRZECIWKO
  2. Sondaż nie pozostawia złudzeń. Wyborcy porzucili Szydło po tym, co zrobiła
  3. Tajne badanie PiS ujawnione. To nie miało wyjść na jaw
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News