Wygląda na to, że w sporze o sądownictwo opozycja ma po swojej stronie nawet króla piekieł. Nergal postanowił opublikować wpis, w którym informuje swoich zagranicznych fanów o tym, co dzieje się obecnie w Polsce.

Co by nie sądzić o muzyce zespołu Behemoth jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup poza rodzimym rynkiem. Nic więc dziwnego, że wpis lidera grupy wzbudził niemałe zamieszanie wśród internautów z całego świata.

To pocieszające. Ludzie w Polsce znowu masowo wyszli na ulice protestując przeciwko szaleńcom z rządu! Inteligencja vs beton. Przyszłościowe myślenie vs stagnacja. Mają moje pełne wsparcie – napisał do zagranicznych fanów Adam Nergal Darski.

Pod przytoczonym wpisem załączył on artykuł, w którym widnieją fotografie z polskich ulic, na których zagościli protestujący zwolennicy opozycji. Przerażeni wpisem Nergala fani z całego świata w komentarzach wyrażają swoje poparcie dla manifestujących.

To wspaniale, kiedy muzycy są głosem w politycznym zrywie przeciwko faszyzmowi. Niech żyje wolność – skomentował wpis Nergala jeden z jego fanów.

facebook.com/officialnergal

źródło: facebook.com/officialnergal

...

Zobacz również