Podkomisja smoleńska wydała szokujący komunikat. Okazuje się, że po oględzinach wraku prezydenckiego tupolewa, niezależny ekspert doszedł do piorunujących wniosków. Jak się okazuje, w Smoleńsku faktycznie wszystko mogło wyglądać inaczej, niż dotąd twierdziliśmy. Nawet PiS nie może uwierzyć w to, o czym mówi raport komisji smoleńskiej.

Marta Palonek, rzeczniczka Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej, poinformowała, że międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych, Frank Taylor, zapoznał się z materiałami zebranymi przez komisję. Wnioski, jakie wyciągnął Taylor na podstawie oględzin, są porażające.

ZOBACZ TAKŻE: Wdowa po Smoleńsku roztrzęsiona, błaga o pomoc. Właśnie niemal doszło do MORDERSTWA

Nawet PiS nie wierzy w raport komisji smoleńskiej

Zgodnie z werdyktem niezależnego eksperta doszło do wybuchu na pokładzie prezydenckiego Tu-154M. Jak stwierdził ekspert, źródeł wybuchu było kilka: „w skrzydle, slocie, a także w centropłacie”.

Potwierdzić to miała „analiza mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię”. Co więcej, Taylor dodał, że zderzenie z brzozą nie miało żadnego wpływu na zniszczenie skrzydła. Opinia eksperta zszokowała nawet członków PiS.

Niektórzy z członków partii mówili już o wybuchu, ale nikt nie spodziewał się, że dojść miało do kilku eksplozji jednocześnie. Nie zmienia to faktu, że na taki właśnie raport komisji smoleńskiej członkowie PiS czekali 8 lat.

Poniżej pełna treść komunikatu wystosowanego przez rzeczniczkę podkomisji smoleńskiej.

„Podkomisja do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej informuje: W dniu 10 stycznia 2018 roku podczas posiedzenia plenarnego Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej Frank Taylor, międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym Podkomisji stwierdził:

1. Lewe skrzydło samolotu TU 154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej.
2. Istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, potwierdzone przez analizę mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię.
3. Brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła.

Wnioski te zostały przyjęte przez członków Podkomisji i stanowią jedną z kluczowych konkluzji raportu technicznego”.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjne ustalenia komisji smoleńskiej. To wywraca wszystko do góry nogami

źródło: onet.pl

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]


Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również