Nawet Kaczyński jest w szoku. Zdumiewające wyniki badań

Nawet Kaczyński jest w szoku. Zdumiewające wyniki badań Źródło: Fot. Youtube.com/Prawo i Sprawiedliwość

Wynikiem najnowszego badania poparcia dla partii politycznych zadziwiony jest nawet Jarosław Kaczyński. Zgodnie z nim PiS umocnił się kosztem partii opozycyjnych, a sympatia do niego wydaje się nie topnieć.

W ostatnim czasie wydawało się, że z poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości pikuje w zastraszającym tempie. Skandale pogrążały ekipę rządzącą, a sprawy nie poprawiały nie do końca wiarygodnie tłumaczenia jej przedstawicieli. Po wyjściu na jaw nagród dla ministrów, prawdziwego stanu zdrowia Beaty Szydło po wypadku w Oświęcimiu i konflikcie dyplomatycznym z Izraelem jakimś cudem partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż prowadzi w sondażach. Być może zależy to od tego, kto dane badanie przeprowadza, oraz kto liczy odpowiedzi. Faktem jest jednak, że sondaże nie są po to, by informować o nastrojach w społeczeństwie, tylko je kreować.

Nawet Kaczyński jest w szoku

Wynik jaki uzyskał PiS w badaniu Estymatora dla Dorzeczy.pl, jest tak wysoki, że faktycznie trudno w niego uwierzyć. W szoku ma prawo być sam Jarosław Kaczyński. Jego partia uzyskała bowiem aż 42,3 proc., co jest skokiem o 1,6 punktu procentowego. Platforma obywatelska straciła natomiast 2,7 punktu i dziś pochwalić się 25,2-procentowym poparciem. Podium zamyka Kuki'15 z 8,9 proc. poparcia. Miejsc w Sejmie starczyłoby nawet dla SLD, na który oddanie swojego głosy deklaruje 7,5 proc. badanych. Na Wiejskiej obecny także PSL z 5,5 proc. poparcia. Poza parlamentem znalazły się tradycyjnie Razem i Wolność, odpowiednio 2,6 i 1,4 proc. Badanie odbyło się w dniach 27-28 czerwca. Sondaż Estymatora mocno pokrywa się z tym wykonanym przez CBOS. Tam PiS otrzymał 43 proc. głosów uczestników próby. Nie jest on jednak tak dobry dla PO, gdyż poprzeć ją zdecydowało się jedyni 17 proc. respondentów. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ból w starciu z marzeniami. Przykre informacje o córce Kaczyńskiej
  2. Najsłynniejszy jasnowidz w Polsce szokuje, środowiska LGBT w furii. „Jestem GEJEM”
  3. Ależ ich wyjaśnił! Jednym zdaniem Tusk podsumował PiS w piekielnie ostry sposób
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News