Tegoroczne wakacje dla wielu osób zmieniły się w koszmar właśnie z powodu złej pogody. Ludzie, którym zniszczyła ona urlopy, nie mogą się jednak nawet porównywać z tymi, którym zrujnowała dobytek życia. Jako że do tragedii może niestety jeszcze dojść, warto zapoznać się z komunikatami synoptyków na ten temat. To, co nadchodzi obecnie nad Polskę, jest bowiem jeszcze gorsze niż nawałnice, których już doświadczyliśmy. 

Nasz kraj znajduje się w bardzo nieciekawej sytuacji pogodowej. Deszcz, czy gwałtowne burze, nie są jednak największym kłopotem dla tysięcy obywateli. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie możliwe są bowiem trąby powietrzne, w których prędkość wiatru dojdzie nawet do 110 km/h. Ich nadejście spowodować może jeszcze większy kataklizm niż to, co zobaczyliśmy do tej pory.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia ogłoszone już zostały dla województw: mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują za to w województwach śląskim oraz małopolskim. Warto zaznaczyć bowiem, że mieszkańców wielu regionów Polski czekają wkrótce ogromne, bardzo niebezpieczne gradobicia.

Podczas planowania ostatnich dni wakacji warto więc na bieżąco zapoznawać się z prognozą pogody oraz komunikatami wydawanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czy też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Zdecydowanie może to bowiem pozytywnie wpłynąć na nasz komfort oraz zwiększyć spokój.

...

Zobacz również