Burze i ulewy zbierają koszmarne żniwo. Pierwsza ofiara śmiertelna, zalany szpital z chorymi na koronawirusa

Burze i ulewy zbierają koszmarne żniwo. Pierwsza ofiara śmiertelna, zalany szpital z chorymi na koronawirusa Źródło: Pixabay EliasSch2

Nawałnica, która w czwartek przeszła nad Polską, zebrała wstrząsające żniwo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Sytuacja była więc niezwykle poważna, zaistniało ryzyko zagrożenia zdrowia i życia. Niestety burze i ulewne deszcze doprowadziły do śmierci jednej osoby.

W czwartkowe popołudnie nad Polskę dotarł bardzo niebezpieczny niż Octavia. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków przyniósł on nieprzewidywalne zjawiska atmosferyczne. Mieszkańcy niemal całego kraju zmagali się z potężnymi nawałnicami i burzami. Spadły również ulewne deszcze, na wskutek czego doszło do podtopień. Miejscowo pojawiły się także opady gradu oraz wiatr osiągający w porywach nawet 90 km/h. Skutki są opłakane. Media podały informacje o pierwszej ofierze śmiertelnej i zalanym szpitalu z chorymi na koronawirusa.

Nawałnica zebrała wstrząsające żniwo

Bardzo trudna sytuacja miała miejsce w województwie łódzkim. Do 17:30 strażacy zmagali się z 170 interwencjami dotyczącymi zniszczeń spowodowanych przez burze. Na wskutek ulewy zalanych zostało wiele piwnic, posesji, lokalów użyteczności publicznej oraz samochodów, w których często siedzieli uwięzieni kierowcy. Jednoimienny szpital zakaźny w Zgierzu, w którym obecnie leczone są osoby chore na koronawirusa, również ucierpiał. Zalana została izba przyjęć, jeden z oddziałów i apteka. W podobnej sytuacji jest Instytut Medycyny Pracy w Łodzi, oddział pediatryczno-neonatologiczny szpitala w Brzezinach, Urząd Pracy oraz archiwum w Zgierzu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Niestety są także ofiary śmiertelne. Straż pożarna, która została wezwana do domu mieszkalnego przy ul. Pieczyraka w Zgierzu, usłyszała wołanie kobiety. Mimo niezwłocznej reakcji strażakom nie udało się uratować jej małżonka, który znajdował się w piwnicy. Nie wiadomo, z jakiego powodu mężczyzna znalazł się w wodzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków

Nawałnica przeszła nad wieloma miastami w całej Polsce. Niestety, to jeszcze nie koniec burz i ulewnych deszczów. Według prognoz pogody, sytuacja może ulec pogorszeniu podczas piątkowej nocy. W dzień mieszkańcy wschodniej Polski mogą spodziewać się nawet trąb powietrznych. Nadal obowiązywać będą alerty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Policja nie pozostawia złudzeń. Będą kary nawet do 30 tysięcy złotych za czynność, którą Polacy masowo robią codziennie
  4. Burze i ulewy zbierają koszmarne żniwo. Pierwsza ofiara śmiertelna, zalany szpital z chorymi na koronawirusa
  5. Ostrzeżenie GIS. Salmonella w popularnym produkcie, nie wolno go spożywać
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku


Źródło: Polsat News/MSN

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News