Brytyjski profesor James Watson został zmuszony do sprzedaży Nagrody Nobla, co dzieje się po raz pierwszy w historii. Wszystko przez wypowiedź o IQ czarnoskórych.

James Watson otrzymał Nagrodę Nobla wraz z dwoma innymi naukowcami w 1962r. za odkrycie, iż materiał genetyczny, DNA, jest skręconą nicią, tak zwaną podwójną helisą. Naukowiec mówi, że część zysku przeznaczy na potrzeby uniwersytetów czy organizacji charytatywnych.

Watson wierzy w IQ i w to, że biali są bardziej inteligentni od czarnych. Po tej wypowiedzi  spotkał się z ostracyzmem, bojkotem ze strony lewicowych aktywistów i stracił wszelkie środki do życia oprócz uniwersyteckiej pensji. Przestał być zapraszany na wykłady i konferencje naukowe.

W 2007 roku w wywiadzie dla „Sunday Times” powiedział:

„Polityka społeczna opiera się na przekonaniu, że przedstawiciele rasy czarnej dorównują białym. Badanie pokazują jednak, że jest inaczej”. Dodał, że choć ludzie chcą wierzyć, że każdy rodzi się z takim samym poziomem inteligencji „zdają sobie sprawę, że to nie prawda, kiedy pracują z czarnymi”.

Nagroda zostanie sprzedana poprzez dom aukcyjny Christie’s. Szacowana cena to około 3,5 miliona dolarów.

źródło: telegraph.co.uk

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.