Naukowcy: niedługo geje będą mogli mieć swoje dzieci bez udziału kobiet i plemników

Naukowcy: niedługo geje będą mogli mieć swoje dzieci bez udziału kobiet i plemników

Trwają właśnie eksperymenty dotyczące umożliwienia osobom homoseksualnym posiadania własnego potomstwa. Naukowcy w tym celu chcą doprowadzić do utworzenia nowego życia za pomocą komórek innych niż plemnik i komórka jajowa.

Naukowcy przekonują, że już niedługo możliwe będzie rozmnażanie się ludzi za pomocą komórek do tego nie służących. Mowa tutaj na przykład o komórkach skóry. Miałaby być to szansa dla osób homoseksualnych, które chcą mieć własne potomstwo, z ich genami i cechami. Skorzystać mieliby też na tym ludzie mający problemy z bezpłodnością.

Podobne badania przeprowadzane na myszach przyniosły efekt pozytywny. Udało się wyprodukować zdrowe potomstwo bez udziału gamet, a tylko komórek skóry. Co więcej, nie ma tu mowy o klonowaniu, a wytworzeniu nowego życia "od zera".

Taki sposób na rozmnażanie miałby doprowadzić do rewolucji w tej dziedzinie. Jak dotąd bowiem do wytworzenia potomstwa potrzeba było plemnika i komórki jajowej. Nowa metoda oznacza więc, że można pominąć całkowicie stosunek seksualny, a także okres, kiedy dziecko przez miesiące przebywa w łonie matki, czyli działania "tradycyjne".

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

źródło: wp.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News