Naukowcy z Harvardu: Wiemy o czym śnią psy. Wspaniała wiadomość dla ich opiekunów

Naukowcy z Harvardu: Wiemy o czym śnią psy. Wspaniała wiadomość dla ich opiekunów Źródło: fot. flickr / Jonathan Willier

Jak mówi stare przysłowie "pies jest najlepszym przyjacielem człowieka" a na jego wierność jest mnóstwo dowodów. Jak się również okazuje, tak bardzo są zapatrzone w swoich opiekunów, że jeśli śnią to tylko o nich. 

Nie tylko ludzie uważają psy za swoich najlepszych przyjaciół. Miłość ta jest odwzajemniona co udowadniają zwierzęcy psychologowie z Harvardu. Opierają się głównie na marzeniach sennych, które w przypadku psów dotyczą jedynie ich opiekunów.

Jak wyjaśnia, zwierzęca psycholog, dr Deirdre Barrett, psy - tak samo jak ludzie - śnią najczęściej o tym co zdarzyło im się w ich życiu, psi mózg przetwarza wszystkie możliwe scenariusze na podstawie własnych doświadczeń. A biorąc pod uwagę, że psy są wyjątkowo mocno zapatrzone w swoich opiekunów to bardzo prawdopodobne jest to, że ciągle o nich śnią.

 - Z racji tego, że psy są ekstremalnie przywiązane i zapatrzone w swoich opiekunów, najprawdopodobniej również ich sny są zdominowane przez ich twarze, zapach czy sytuacje z ich udziałem tj. zabawa czy karcenie - przekonuje dr Barrett.

Niespodzianką raczej nie będzie, że w przypadku kotów jest inaczej. Te z kolei śnią o tym co dla nich najważniejsze, czyli polowaniach i innych przyjemnościach, którym się oddają w ciągu dnia.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: unilad

Następny artykuł