Naukowcy: Uprawianie seksu sprzyja wierze w Boga i czyni uczciwym

Naukowcy: Uprawianie seksu sprzyja wierze w Boga i czyni uczciwym Źródło: źródło: pixabay.com

Zdaniem badaczy z Uniwersytetu Duke'a w Karolinie Północnej, hormony wydzielane podczas uprawiania seksu, mają wpływ na duchowość człowieka i jego charakter. Jak sądzą naukowcy, im więcej seksu tym łatwiej nam wierzyć w istnienie boga.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Duke'a, wykazały, że oksytocyna, która wydzielana jest podczas seksualnych kontaktów między ludźmi, ma wpływ na uduchowienie człowieka. Jej wydzielanie podczas seksu, zwiększa wiarę w istnienie absolutu.

Ponadto, hormon ten wpływa też na naszą duchowość i uczciwość. Ludzie, którzy częściej uprawiają seks, mają, według badaczy, być ludźmi uczciwszymi i skłonnymi do przeżyć o charakterze duchowym.

Naukowcy z Uniwersytetu Duke'a takie wnioski wyciągnęli z badania, które przeprowadzili na grupie osób w średnim wieku. Niektórym z nich zwiększyli poziom oksytocyny. Okazało się, że badani, u których poziom oksytocyny modulowano, mieli większą skłonność do duchowych doznań i byli bardziej skłonni do wiary w boga. Podkreślali też, że ich życie ma znaczenie i określony cel. Działanie hormonu utrzymywało się nawet przez tydzień.

Zdaniem Patty van Cappallen, która przewodziła grupie badaczy, oksytocyna "jest hormonem, który wspiera wierzenia religijne". Według psycholog społecznej, celem całego badania miało być "zrozumienie biologicznych czynników, które wzmacniają ludzką duchowość".

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: rp.pl pt Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu