Naukowcy: Robisz te rzeczy? Jesteś geniuszem

Naukowcy: Robisz te rzeczy? Jesteś geniuszem

Okazuje się, że ludzie charakteryzujący się cechami powszechnie przyjętymi za negatywne, takimi jak wulgarność i bałaganiarstwo są inteligentniejsi od kulturalnych pedantów.

Do takich wniosków doszli naukowcy, wskutek przeprowadzonych badań. Rzucasz mięsem? Lubisz soczyste kur*a, ja pier*olę? To oznaka, że twoja inteligencja może być ponadprzeciętna.

Wulgarni inteligentniejsi

ZOBACZ TAKŻE: Ten żart rozbawi tylko inteligentnych. Naukowcy tłumaczą dlaczego Naukowcy przeprowadzili doświadczenie, mające zbadać zależność pomiędzy intelektem a zamiłowaniem do przeklinania badanego. Wnioski mogą zadziwić. Otóż wyniki świadczą o tym, iż osoby "bluzgające" mają bogatszy zasób słownictwa, a co za tym idzie są sprawniejsi umysłowo. Tak przynajmniej twierdzą psychologowie Kristin Jay oraz Timothy Jay z Marist College i Massachusetts College of Liberal Arts w USA.

Zaskakujące wyniki badań

Badanie polegało na tym, aby w ciągu 60 sekund przytoczyć jak największą liczbę wulgaryzmów, które przyjdą badanemu do głowy. Okazało się, że ci, którzy wymienili ich najwięcej, mają jednocześnie najwyższy iloraz inteligencji. ZOBACZ TAKŻE: Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech! Psychologowie twierdzą, że ci którzy klną są bardziej wiarygodni, bowiem charakteryzują się większą szczerością.

Stosowanie rynsztokowego słownictwa, a wpływ na zdrowie

Z kolei prace badawcze dokonane na University of Rochester wykazały, iż inteligentniejsi są ci, którzy klną, chodzą po domu na golasa i mają zamiłowanie do ostrego jedzenia. Według innych badań używanie wulgaryzmów poprawia nawet tężyznę oraz kondycję. Do równie ciekawych wniosków doszli również naukowcy badający zależność pomiędzy upodobaniem do późnego chodzenia spać, a ilorazem inteligencji. Okazało się bowiem, iż największe postaci tego świata były nocnymi markami. Źródło: mamadu.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News