Naukowcy ostrzegają. Roboty do zabijania wyrżną nas w pień

Naukowcy ostrzegają. Roboty do zabijania wyrżną nas w pień

Do tej pory takie rzeczy straszyły jedynie z ekranów kin. Teraz okazuje się, że naprawdę jesteśmy zagrożeni. XXI wiek stworzy rzeczy, o których kiedyś nie śniło się ludziom. Naukowcy ostrzegają. Wkrótce roboty do zabijania wyrżną nas w pień.

Możliwości ludzkiego umysłu są niesamowite. Niesamowite jest również to, co człowiek potrafi stworzyć, ale czasem zapomina po co to właściwie robi. Jeśli Koreańczycy się nie opamiętają, niedługo stworzą roboty, których głównym celem będzie zabijanie. Naukowcy specjalizujący się w dziedzinie sztucznej inteligencji i pochodzący z 30 różnych krajów świata bojkotują działania południowokoreańskiej firmy. Twierdzą przy tym, że jej polityka może doprowadzić do powstania robotów do zabijania, władanych przez sztuczną inteligencję. Naukowcy cechujący się jeszcze zdrowym rozsądkiem apelują o to, żeby sztuczną inteligencję wykorzystać na rzecz pomocy potrzebującym i tworzyć roboty np. służące ratowaniu ludzi, a nie ich eliminacji.

Będą zabijać nas roboty?

Inną drogę obrał jednak KAIST, czyli Koreański Instytut Zaawansowanych Nauk i Technologii, którzy podjęli się tworzenia robotów-morderców. Już 50 profesorów czołowych uczelni świata podpisało list wzywający do opamiętania się KAIST oraz jego partnerowi, firmie Hanwha Systems. Naukowcy ogłaszają, że nie będą współpracować z uniwersytetami, ani przyjmować gości z KAIST. Są pełni obaw, że Korea chce przyśpieszyć wyścig zbrojeń, rozwijając autonomiczną broń. Jeśli tak się stanie, dojdzie dosłownie do pogromu, w którym rolę morderców pełnić będą maszyny. Co gorsza, inna koreańska firma, Dodaam Systems, produkuje już w pełni autonomiczne roboty bojowe. Żeby było jeszcze gorzej robią je na zamówienie Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Kataru. Firma co prawda twierdzi, że istnieją pewne ograniczenia, które wymagają od człowieka potwierdzenia przeprowadzenia śmiertelnego ataku, ale mało kto w to wierzy. Czeka nas niebezpieczna przyszłość.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znany dziennikarz i czołowy polityk jest gejem. Zdjęcie podzieliło wyborców
  2. 500 plus nie tylko dla dzieci! PiS wprowadza zdumiewające zmiany
  3. Morawiecki ma dla was prezent. Ta grupa oszczędzi bardzo dużo pieniędzy
  4. Ujawniono niebotyczne wydatki Kaczyńskiego! To wszystko z naszych kieszeni
  5. Kurski ma kłopoty. Widzowie TVP masowo wysyłają skargi na ten jeden materiał
Źródło: tech.wp.pl    
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News