Do przełomowego odkrycia miało dojść w Quebec w Kanadzie. Dwóch naukowców z miejscowego uniwersytetu donosi bowiem o „dziwnych sygnałach z gwiazd”. Ich zdaniem, anomalie te są efektem działania obcych, którzy chcą się z nami skontaktować.

Astrofizycy z Uniwersytetu Laval w Quebec, E.F. Borra and E. Trottiera, są zdania, że ich badania nad gwiazdami doprowadziły ich do odkrycia sygnałów słanych przez obce cywilizacje. Naukowcy obserwowali zachowanie 2,5 mln gwiazd, z których 234 zachowywały się zgoła inaczej niż reszta.

Jak oświadczyli astrofizycy, grupa tych gwiazd wysyła nietypowe sygnały, których nie można przypisać ich naturalnemu zachowaniu. Te zaś pasują do przewidywanego wcześniej przez naukowców modelu sygnału, który mógłby pochodzić od obcych.

 – Uznaliśmy, że wychwycone przez nas sygnały mają dokładnie identyczny kształt z tym przewidywanym przez nas w poprzedniej publikacji i potwierdzają naszą hipotezę. Fakt, że odnajdujemy je wyłącznie w wąskiej i skoncentrowanej grupie gwiazd, także przemawia na korzyść naszej hipotezy – komentował Borra.

W sprawie głos zabrała organizacja, która zajmuje się badaniem i poszukiwaniem kosmicznych cywilizacji – Breakthrough Listen. Choć członkowie organizacji, którą wspiera Stephen Hawking czy Mark Zuckerberg, są zdania, że wyniki badań naukowców z Quebec są „obiecujące”, to są raczej sceptyczni, co do teorii, jakoby sygnały pochodziły od obcych.

 – Niezwykłe twierdzenia wymagają niezwykłych dowodów – podkreślono w oświadczeniu Breakthrough Listen.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: wprost.pl
pt

...

Zobacz również