Według najnowszych badań izraelskich naukowców, jedzenie na śniadanie czekolady lub słodyczy na jej bazie, pomaga schudnąć. Wszystko za sprawą tego, że takie słodkie danie pomaga zwalczyć chęć zjedzenia słodyczy w ciągu reszty dnia.

Jak sądzą naukowcy z Uniwersytetu w Tel-Awiwie, jedzenie czekolady rano, kiedy jeszcze metabolizm pracuje na najwyższych obrotach, pomaga schudnąć. Taka węglowodanowa bomba, jaką jest czekolada, skutecznie ma zniechęcać nas przed zjedzeniem słodyczy w ciągu dnia.

Eksperci takie wnioski wyciągnęli w trakcie badania, które przeprowadzili na grupie 193 osób bez cukrzycy, ale z otyłością kliniczną. Przez 32 tygodnie jedna z grup otrzymywała na śniadanie posiłek o wartości 300 kcal, z kolei druga – 600 kcal, gdyż dodawano im budyń czekoladowy.

Wyniki testu zaskoczyły naukowców. Stojąca na czele grupy profesor Daniela Jakubowicz oświadczyła, że długoterminowe spożywanie słodyczy czekoladowych na śniadanie obniża łaknienie słodkich pokarmów. Grupa otyłych, która jadła budyń rano, straciła w ciągu testu 17 kilogramów więcej, niż grupa przeciwna.

Co więcej, naukowcy z Uniwersytetu Maine wykazali, że ciemna czekolada ma zbawienny wpływ na pracę naszych mózgów. Jak donoszą eksperci, gorzka czekolada może poprawić funkcje poznawcze i rozumowanie, pamięć i skupienie.

Jedni i drudzy naukowcy przypominają jednak, że przy czekoladowym śniadaniu, jak i spożywaniu gorzkiej czekolady należy zachować umiar. W przeciwnym przypadku, efekty mogą być odwrotne do zamierzonych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: unilad.co.uk
pt

...

Zobacz również