Jak ostrzegają naukowcy, czeka nas prawdziwy klimatyczny kataklizm, którego już nie da się zatrzymać. Eksperci potwierdzają, że nie zostało nam dużo czasu, a jedyne, co możemy zrobić, to pogodzić się z tym i przygotować na jego efekty. Bez wątpienia to, co się stanie, mocno wpłynie na naszą codzienność.

Brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Northumbrii przekonują, że w latach 2030-2040 czeka nas powtórka sprzed 300 lat. Mowa o małej epoce lodowcowej, która doprowadzi do znacznego obniżenia temperatur. Średnia temperatura w na całej półkuli północnej wyniesie 1°C.

Takie zjawisko miało już miejsce 300 lat temu i spowodowało masowe umieranie w Europie. Ludzie ginęli przez przedłużające się srogie zimy, które nie pozwalały przez krótkie lato wyprodukować tyle żywności, by przeżyć. Zamarzały całe rzeki jak Tamiza, a nawet morza, jak chociażby Bałtyk. Załamała się gospodarka, która nie była gotowa na nagłe wydłużenie zimy.

Jak tłumaczy Valentina Zharkova z Instytutu Matematyki i Astronomii Uniwersytetu Northumbrii, ochłodzenie klimatu wynika z malejącej aktywności Słońca. Nasza gwiazda bowiem raz staje się aktywniejsza, a raz mniej aktywna. Okres najmniejszej aktywności to tzw. minimum Maundera. To ostatni raz miało miejsce w XVIII wieku.

– Czeka nas ogromne ochłodzenie, warunki pogodowe będą bardzo trudne – mówi Zharkova.

źródło: wprost.pl

Kosmiczna sonda popełniła samobójstwo - przedtem wykonała NIESAMOWITE zdjęcia!


10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością