Niemieccy naukowcy mają bardzo niepokojące wyniki swoich najnowszych badań. Wynika z nich, że prawdziwy Armagedon już się rozpoczął. Mocno kurczą się kolejne populacje, a jeśli tak dalej pójdzie – jedną z następnych będzie nasza.

Jak podają niemieccy naukowcy, badania prowadzone od ponad ćwierć wieku dały finalnieszokujące wyniki. W 1989 roku do akcji badania populacji insektów włączyły się setki miłośników entomologii. Ci w całych Niemczech rozłożyli 63 specjalne namioty, które miały wabić zwierzęta w celu późniejszego ich zbadania. Zdziwienie Niemców było ogromne, kiedy po latach okazało się, że insektów jest coraz mniej.

Niemcy podają, że w ciągu 27 lat ilość insektów w całych Niemczech spadła o 82%. Tak szokujących wyników nie było już dawno. Naukowcy ostrzegają, że to znak ogromnych zmian, do jakich dochodzi na Ziemi. Głównymi powodami wymierania owadów są zmiany klimatyczne, niszczenie naturalnych siedlisk i stosowanie pestycydów.

Niemcy ostrzegają, że jeśli tak dalej pójdzie, ludzie będą następni w kolejce. Insekty są nieodzowne naszej cywilizacji. Bez ich udziału ekosystem po prostu runie, a pierwsi w kolejce do wyginięcia będą ludzie. Niemcy przypominają, że w rozmnażaniu wielu ważnych dla ludzkości roślin insekty są nieodzowne. W wypadku ich wyginięcia po prostu nie będziemy mieli co jeść.

– Wydaje się, że prowadzimy do sytuacji, w której rozległe tereny okażą się niemożliwe do zamieszkania dla wielu gatunków, a co za tym idzie, znajdujemy się obecnie na prostej drodze do ekologicznego Armageddonu. Jeśli stracimy owady, wszystko runie – mówi profesor Dave Goulson z uniwersytetu w Sussex.

źródło: wprost.pl

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!


Niesamowite zdjęcia kosmosu [ZOBACZ!]

...

Zobacz również