Naukowcy wiedzą coraz więcej o koronawirusie.
Unsplash CDC
Jakub Kossakowski - 14 Maja 2020

Naukowcy sprawdzili, czy wyższa temperatura w wakacje będzie mieć wpływ na koronawirusa. Wnioski nie napawają optymizmem

Naukowcy nieustannie starają się poznać sekrety, które skrywa koronawirus. Dzięki ich trudom mamy coraz więcej informacji niezbędnych w walce z pandemią. Ostatnie badania odnoszą się to wcześniejszych spekulacji dotyczących tego, że koronawirus nie ma szans w starciu z ciepłą pogodą. Do jakich wniosków doszli naukowcy?

Panująca pandemia wciąż zmywa sen z powiek wielu osób. Naukowcy nieustannie próbują znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Jedno z nich dotyczyło przesłanek zakładających, że koronawirus nie jest w stanie przetrwać wakacyjnych upałów.

Okazuje się, że część obostrzeń może jeszcze powrócićSzumowski przekazał smutną wiadomość dla wszystkich Polaków. Obostrzenia szybko wrócą jeśli zrealizuje się czarny scenariuszCzytaj dalej

Naukowcy dokonali kolejnego istotnego odkrycia

W trakcie pandemii naukowcy niejednokrotnie przekazywali nowe informacje dotyczące koronawirusa. Ostatnio informowaliśmy o czterech czynnikach, które zdaniem badaczy mogą sprawiać, że infekcja może być niezwykle niebezpieczna. Tym razem naukowcy postanowili sprawdzić, czy ciepła pogoda może pomóc w zwalczaniu koronawirusa. Niestety wnioski, do których doszli, nie napawają optymizmem.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Wirtualna Polska, naukowcy podczas wstępnych badań zauważyli, że temperatura może mieć pewne znaczenie w rozprzestrzenianiu się pandemii. Jednak jeden test nie był wystarczający do potwierdzenia tej tezy. Na ten temat wypowiedział się Peter Jüni, badacz polityki zdrowotnej z University of Toronto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ZwierzętaUratował pisklę, które wypadło z gniazda. Miesiąc później stała się niebywała rzeczCzytaj dalej

Jaka jest zależność między ciepłą pogodą, a rozprzestrzenianiem się koronawirusa?

Przytaczany przez portal Wirtualna Polska Peter Jüni wyjaśnił, że kolejne badania mające na celu potwierdzenie tezy o korelacji między ciepłą pogodą, a rozprzestrzenianiem się pandemii, zaprzeczyły tej zależności. Należy zauważyć, że przeprowadzone badanie zostało wykonane na ogromnej próbie. Naukowcy porównali w nim dane z 144 obszarów, w których odnotowano przynajmniej 10 przypadków infekcji koronawirusem.

- Epidemiczny wzrost COVID-19 nie był związany z szerokością geograficzną i temperaturą, ale może być słabo związany z wilgotnością względną lub absolutną. Z drugiej strony interwencje w zakresie zdrowia publicznego były silnie związane ze spowolnieniem rozwoju pandemii - wyjaśnili naukowcy w czasopiśmie "Canadian Medical Association Journal", przytaczanym przez portal Wirtualna Polska.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiadomo, co się stanie ze Śląskiem. Prezydent właśnie przekazał oficjalny komunikat

2. Minister zdrowia nie zostawił suchej nitki na Edycie Górniak. Wszystko się nagrało

Peter Jüni nadmienił, że przeprowadzone badanie potwierdza skuteczność obostrzeń zastosowanych przez wiele krajów na świecie. Zamknięcie szkół i ograniczenie powstawiania skupisk ludzkich znacząco wpłynęło na spowolnienie tempa rozwoju pandemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy trzymali kciuki za małego Kubusia. Niestety dotarły do nas najgorsze wieści
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Lekarz nie wytrzymał, musiał zamazać zdjęcie na billboardzie przed szpitalem. Uważa, że "zdjęcia mogą śnić się dzieciom po nocach"
  4. Zostawili robotnika samego z córką podczas remontu. Dziewczynka opowiedziała, co robił, rodzice pobledli
  5. Kobieta pobrała łącznie 1,3 mln złotych na dzieci. W końcu urzędnicy odkryli prawdę i pobledli
  6. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News