Naukowcy wskazali największe ryzyko zarażenia COVID-19
pixabay.com Belova59
Weronika Wasiak - 2 Maja 2020

Naukowcy wskazali, jaki sport jest najbardziej niebezpieczny, można zarazić się koronawirusem. Ludzie osłupieli

Naukowcy od kilku tygodni przeprowadzają badania nad koronawirusem, by móc poznać go od każdej strony. Chcą wiedzieć zarówno, jakie nieznane dotąd objawy może powodować, czy też jaki jest najlepszy lek, na jego wyleczenie, a także, w jakich okolicznościach najszybciej może dojść do zarażenia. W ostatnim czasie zaś wytypowano dyscyplinę sportu, która niesie za sobą największe ryzyko pod względem zarażenia się koronawirusem.

Naukowcy wciąż przypominają, że wirus COVID-19 przenosi się drogą kropelkową, dlatego najłatwiej można się nim zarazić w czasie rozmowy z chorym, a także przebywając w pobliżu osoby zarażonej, kaszlącej lub kichającej. Dlatego tak ważne jest, by dbać o higienę. Kluczowe jest częste mycie oraz dezynfekowanie rąk, a także unikanie dotykania nimi twarzy przede wszystkim w przestrzeni publicznej. Z biegiem czasu eksperci ujawniają coraz więcej tajemnic koronawirusa, a mowa m.in. o sposobach zarażeniach. Okazuje się, że ogromne ryzyko niesie za sobą jeden z popularniejszych sportów.

ZwierzęZobaczyła bezdomnego kota i postanowiła mu pomóc. Po kilku dniach zauważyła, jak wielki błąd popełniłaCzytaj dalej

Ludzie osłupieli. Naukowcy wskazali sport, jaki niesie za sobą największe ryzyko zarażenia się COVID-19

Jak informuje TVN24, badania zlecone przez Włoski Komitet Olimpijski, w których pod uwagę wziętych zostało aż 387 dyscyplin sportowych, dały nieprawdopodobne wyniki. Analizowano zarówno przeprowadzane treningi, jak i organizowane później wydarzenia. Oceniany był dystans między uczestnikami zawodów, sztabami trenerskimi, kibicami oraz sędziami. Wnioski okazały się zaskakujące dla wszystkich, badania dowiodły bowiem, że największe ryzyko zarażenia się koronawirusem daje siatkówka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oliwia BieniukOliwia Bieniuk błaga o pomoc. Chodzi o zdrowie i życieCzytaj dalej

- Po obliczeniu wszelkich algorytmów, sensacyjnie wręcz na pierwszym miejscu tej klasyfikacji znalazła się siatkówka. Zdaniem badaczy zdecydowanie mniej niebezpieczne pod tym względem są chociażby koszykówka, rugby, boks czy dżudo - informuje TVN24, powołując się na wyniki badań przeprowadzone przez włoskich naukowców.

Opinia publiczna przeżyła szok, a zmartwieni wynikami najbardziej są fanatycy siatkówki, jak i sami zawodnicy. Zdaniem wielu osób siatkówka jest sportem bezkontaktowym. Jak informuje TVN24, zaskoczeni wynikami są również przedstawiciele innych sportów, jak np. szachów i szermierki.

Dzisiaj grzeje:

1. Dramatyczne poszukiwania trwały wiele dni. Niestety, porażająca prawda wyszła na jaw, ciężko powstrzymać łzy

2. Policja przekazała dramatyczną wiadomość na temat Kacperka. Wiadomo, co mogło się stać

- To naprawdę niesamowite, że tak poważna jednostka naukowa mogła stworzyć taką analizę. Z grona rozważanych pod względem możliwości zakażenia koronawirusem sportów uznano siatkówkę za najbardziej niebezpieczną, co jest dla mnie szokiem. A co ze sportami kontaktowymi i walki? Jestem po prostu tym oburzony - mówił cytowany przez TVN24 były selekcjoner włoskiej reprezentacji mężczyzn Julio Velasco.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Media zajrzały do portfela Roberta Lewandowskiego. Znalazły tam prawdziwą fortunę. Niebotyczny majątek
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Nie żyje gwiazda serialu, który pokochali Polacy. Przegrał z chorobą kilka tygodni po narodzinach syna
  5. Rząd znosi kolejne zakazy już od poniedziałku. Wiemy, na jakich zasadach
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

Źródło: tvn24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News