Nauka zdalna w szkołach
Freepik bristekjegor
Irmina Jach - 29 Października 2020

Rodzice wstrzymali oddech. Minister edukacji zabrał głos ws. nauki zdalnej dla najmłodszych

Nauka zdalna powróciła na terenie naszego kraju w poniedziałek, 26 października. Szkoły, według planów Ministerstwa Edukacji Narodowej, miały w tym roku funkcjonować w trybie stacjonarnym. Niestety, szybki rozwój pandemii i ogromna skala zachorowań sprawiły, że plany uległy ponownemu zweryfikowaniu. Dziś minister edukacji po raz kolejny zabrał głos na temat edukacji najmłodszych. Rodzice wstrzymali oddechy.

Nauka zdalna to rozwiązanie, które - według wielu Polaków - niesie za sobą znacznie więcej szkód niż pożytku. Podczas wiosennego lockdownu szkoły nie do końca spełniły swoje zadanie. Rodzice obawiają się, że tak może być także tym razem. W najgorszej sytuacji są opiekunowie najmłodszych dzieci, które nie mogą pozostawać w domach bez opieki. Czy wkrótce pójdą w ślady starszych kolegów i rozpoczną naukę domową?

Mamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotowaćMamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotowaćCzytaj dalej

Nauka zdalna w szkołach podstawowych powróci?

W związku z niekorzystną sytuacją epidemiologiczną na terenie Polski, od soboty, 24 października, dzieci uczęszczające do klas 4-8, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchacze placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego kontynuują rok szkolny w trybie zdalnym. Obostrzenia ogłoszone przez Mateusza Morawieckiego mają potrwać co najmniej do 8 listopada. O tym, kiedy nastąpi powrót w mury placówek edukacyjnych, zadecyduje jednak to, czy liczba dobowych zakażeń będzie się zmniejszać.

Na ten moment pandemia nie zwalnia tempa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, 29 października, o kolejnej rekordowej liczbie zakażeń niebezpiecznym patogenem. Odnotowano 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem. Zmarło 301 osób. Najpoważniej jest w województwie wielkopolskim, gdzie aż 2633 testów dało wynik pozytywny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Na kolejnych miejscach plasują się województwa: mazowieckie (2255), śląskie (1994), małopolskie (1927), łódzkie (1794), lubelskie (1700), kujawsko-pomorskie (1403), podkarpackie (1306), pomorskie (953), podlaskie (858), dolnośląskie (857), świętokrzyskie (599), zachodniopomorskie (549), warmińsko-mazurskie (525), opolskie (482) oraz lubuskie (321).

Mimo tragicznej sytuacji epidemiologicznej, żłobki, przedszkola i pierwsze trzy klasy szkoły podstawowej pracują w niezmiennej formie. Dzieci każdego dnia pojawiają się w murach placówek, do których uczęszczają. Rząd zapowiadał, że chciałby, żeby taka sytuacja potrwała jak najdłużej. Niestety, pomimo nowych zasad rygoru sanitarnego liczba przypadków zakażeń koronawirusem stale rośnie. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 29 października, minister edukacji został zapytany, co dalej z najmłodszymi uczniami.

- Analiza jest prowadzona z godziny na godzinę. Dane, które spływają do nas z kuratoriów oświaty i z monitoringu w całej Polsce są poddawane szczegółowym analizom. Nic nie wykluczamy, być może ta sytuacja, w której się znajdujemy i zagrożenie potęgowane m.in. wydarzeniami, które wczoraj widzieliśmy na ulicach miast, zmuszą nas niebawem do tego, żeby taką decyzję podjąć, ale trwają rozmowy na ten temat. Ostatecznej decyzji państwu zakomunikować jeszcze nie mogę - odpowiedział Przemysław Czarnek.

Minister edukacji nawiązał w swoich słowach do protestów, które odbywają się na ulicach polskich miast po upublicznieniu skandalicznego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją RP. Na ulicach polskich miast każdego dnia pojawia się miliony Polaków niezadowolonych z decyzji, którą podjęto w tak trudnym pod względem epidemiologicznym czasie.

Przemysław Czarnek odpowiedział również na pytanie dotyczące tego, czy resort prowadzi jakiekolwiek badania, które wskazywałyby na to, w jakim stanie psychicznym są obecnie dzieci oraz czy ich wyniki w nauce zmieniły się w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

2. Stanie się już w poniedziałek, właśnie zapowiedziano. Dotyczy całej Polski

3. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

- Takie badania prowadzone są w kilku ośrodkach w Polsce, m.in. w Krakowie, ale również w Zielonej Górze. MEN monitoruje tę sytuację, oczekuje również na efekty tych badań - to są świeże badania - ale jednocześnie MEN prowadzi cały czas analizę również co do wyników nauczania, efektów nauczania, analizę za pośrednictwem 16 kuratoriów oświaty w całej Polsce, za pośrednictwem kuratorów oświaty i wizytatorów, którzy w tych kuratoriach pracują - mówił.

O tym, czy najmłodsi uczniowie wrócą do domów, zadecydują zapewne najbliższe dni. Można się jednak domyślać, że ta decyzja jest odwlekana ze względu na konieczność wprowadzenia zasiłku opiekuńczego, którego oczekiwaliby rodzice zmuszeni do pozostania w domach z pociechami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wcisnęli go do klatki i wywieźli z dala od domu. Przerażony pies myślał, że jego los jest już przesądzony, raptem ciężarówka zahamowała
  2. Nie żyje legenda polskiego sportu. Kochały go tysiące Polaków, był idolem dla wielu osób
  3. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  4. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  5. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  6. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  7. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News