nauka zdalna wiceminister
Unsplash Ivan Aleksic
Joanna Szwalikowska - 29 Października 2020

Jest wiadomość dot. zakończenia nauki zdalnej. Wiadomo, kto ma pierwszy wrócić do szkół, wiceminister potwierdziła

Jak długo jeszcze potrwa nauka zdalna? Którzy uczniowie powrócą do szkół i nauko w trybie stacjonarnym w pierwszej kolejności? Te pytanie zadaje sobie zarówno mnóstwo uczniów, jak i rodziców. Wiceminister potwierdziła, jak będzie wyglądała sytuacja polskich szkół.

Nauka zdalna została wprowadzona w szkołach w związku z walką z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. W pierwszej kolejności skierowani zostali na nią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Od poniedziałku 26 października natomiast w trybie zdalnym uczą się również klasy IV-VIII szkół podstawowych.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Nauka zdalna - kto wróci do szkoły w pierwszej kolejności?

Zdalnie nauczanie nie obowiązuje jedynie najmłodszych uczniów. Jak długo jeszcze potrwa przerwa od zajęć stacjonarnych? Odpowiedzi na to pytanie niestety jeszcze nie ma. Jest ona trudna do oszacowania, ponieważ wszystko będzie zależało od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Wiceminister edukacji Marzena Machałek zdecydowała się jednak zapowiedzieć w Sejmie, którzy uczniowie w pierwszej kolejności powrócą do szkolnych budynków. Nie pozostawiła wątpliwości.

- Powroty do nauki stacjonarnej w pierwszej kolejności dotyczyć będą uczniów klas VIII szkół podstawowych, klas maturalnych i uczniów szkół zawodowych, zwłaszcza klas najstarszych - mówiła wiceminister edukacji w środę w sejmie w odpowiedzi na pytanie poselskie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Wiceszefowa resortu edukacji Marzena Machałek wyjaśniła również, że istnieje możliwość przesunięcia egzaminów zawodowych, które mają odbyć się w styczniu na nieco bardziej odległy termin, jak np. czerwiec.

- Po okresie wiosennego lockdownu pierwsze decyzje powrotu do zajęć stacjonarnych dotyczyły przede wszystkim kształcenia praktycznego - przypomniała wiceminister, zastrzegając również, iż podstawa programowa w kształceniu zawodowym nie może zostać ograniczona.

- Nie można, mając konkretny zawód, zdany egzamin, nie można czegoś w tym zawodzie nie umieć, co odpowiada za bezpieczeństwo, za jakość wykonanej pracy - przyznała Machałek.

Nauka w trybie zdalnym dla klas IV-VIII szkół podstawowych odbywa się od poniedziałku 26 października. Obowiązuje ona również we wszystkich klasach szkół ponadpodstawowych, a także placówkach kształcenia ustawicznego czy centrach kształcenia zawodowego.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. RFM: Minister Zdrowia chce ograniczeń w przemieszczaniu się oraz zamknięcia szkół i części sklepów

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

W trybie zdalnym uczy się ok. 1 mln 800 tys uczniów szkół ponadpodstawowych, a także niemalże 2 mln uczniów starszych klas szkół podstawowych. Jeśli mowa natomiast o nauczaniu w trybie stacjonarnym, dotyczy ono 1,4 mln przedszkolaków, 1,1 mln uczniów młodszych klas szkół podstawowych.

Jak wynika ze środowej wypowiedzi wiceminister w Sejmie, do nauki w trybie stacjonarnym w pierwszej kolejności powrócą uczniowie klas VIII szkół podstawowych, a także klas maturalnych oraz uczniów szkół zawodowych. Kiedy to nastąpi pozostaje jednak wciąż kwestią, na którą nie znamy odpowiedzi.

Zgodnie z relacją uczniów, ksiądz pisał do nich prywatne wiadomości, krytykując ich udział w protestach. Symbol Strajku Kobiet z kolei porównywał do Hitlera oraz symbolu SS. Jak opowiadali uczniowie, przedtem nikt nie zapytał ich o to, jakie mają zdanie w tej kwestii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Grochola przerywa milczenie. Wyznała, co jej oprawca zrobił kotu. Nie mieści się w głowie
  2. Joanna Jędrzejczyk kusi swoim ciałem. Gorące zdjęcie w samym bikini rozpaliło tysiące Polaków (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Naukowcy nie mogą uwierzyć. Na księżycu Saturna jest "bardzo dziwna cząsteczka", wyjątkowe odkrycie
  7. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News