Nauka zdalna w Polsce
Pixabay.com airunique
Monika Majko - 27 Października 2020

Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół. Minister edukacji rozwiał wątpliwości

Nauka zdalna została wprowadzona od 4 do 8 klasy w szkołach podstawowych, w szkołach ponadpodstawowych oraz dla słuchaczy placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.

Nauka zdalna obowiązuje obecnie od 4 do 8 klasy w szkołach podstawowych, a także w szkołach ponadpodstawowych oraz dla słuchaczy placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego. Minister Edukacji ujawnił, którzy uczniowie wrócą do szkół jako pierwsi.

Nauka zdalna w szkołach - minister ujawnił, którzy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej jako pierwsi

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju, rząd podjął decyzję o objęciu Polski tzw. strefą czerwoną i wprowadzeniu dla wszystkich mieszkańców surowych restrykcji sanitarnych. Ostatnie decyzję władz doprowadziły m.in. do powrotu zdalnej formy edukacji w polskich szkołach. Zajęcia online rozpoczęli uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych, a także szkoły ponadpodstawowe oraz słuchacze placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.

TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domówTVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domówCzytaj dalej

Nauka zdalna obowiązuje wybranych uczniów od 24 października do 8 listopada. Dzieci w przedszkolach, a także uczniów klas 1-3 szkół podstawowych wciąż uczęszczają na zajęcia stacjonarne w szkołach. We wtorek odbyła sie konferencja z udziałem ministra edukacji Przemysława Czarnka. Szef resortu został zapytany m.in. o to, jak długo potrwa nauka zdalna.

- Nie wiem, jak długo pozostaniemy w trybie edukacji zdalnej. [...] Mam nadzieję, że 8 listopada część uczniów wróci do szkół - przekazał minister edukacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Nauka zdalna potrwa co najmniej do 8 listopada br.

Minister Czarnek ujawnił również, którzy uczniowie jako pierwsi powrócą do szkół po zniesieniu obowiązku nauki zdalnej. Na tę informację czekało wielu młodych ludzi, a także ich rodzice i nauczyciele. Szef MEN podkreślił jednak, że wszystko zależeć będzie od sytuacji w kraju.

- Przy czym w pierwszej kolejności powrót do szkół będzie dotyczył tych uczniów, którzy najbardziej tego potrzebują, czyli maturzystów, uczniów 8 klas i szkół zawodowych, którzy są przed egzaminami - przekazał szef resortu edukacji.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Minister odpowiedział także na pytania o zmiany dotyczące podstawy programowej. Przemysław Czarnek poinformował, że będzie ona zmieniana przede wszystkim dla maturzystów i ósmoklasistów. Ostateczne decyzje w tej sprawie mają zostać ogłoszone do końca roku.

- Dziś przystępują do pracy zespoły, które będą pracować nad tym, by ograniczyć incydentalnie podstawy programowe w celu zmniejszenia zakresu egzaminów maturalnych i ósmoklasistów, zakresu wiedzy potrzebnej do zdania tych egzaminów [...] Najdalej do grudnia będzie to komunikowane - zadeklarował minister edukacji.

Na konferencji poruszony został także problem z uczniami, którzy nie stawiają się na zajęciach online. Zdaniem szefa Ministerstwa Edukacji Narodowej za mobilizowanie młodzieży w tym zakresie odpowiedzialni są dyrektorzy szkół, nauczyciele praz wychowawcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Po miesiącach rozłąki owczarek niemiecki zobaczył swojego pana. Na widok mężczyzny absolutnie oszalał
  2. Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Program Polsatu, który wzbudzał skrajne emocje. Mało kto wie, jak ciężko było wygrać w "Hugo", wiecie czemu?
  7. Kuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News