Nauka zdalna w szkole
Freepik diana.grytsku
Irmina Jach - 27 Października 2020

Czy uważacie, że szkoły są dobrze przygotowane na nauczanie zdalne?

Nauka zdalna powróciła na terenie naszego kraju w poniedziałek, 26 października. Szkoły, według planów Ministerstwa Edukacji Narodowej, miały w tym roku funkcjonować w trybie stacjonarnym. Niestety, szybki rozwój pandemii i ogromna skala zachorowań sprawiły, że plany uległy ponownemu zweryfikowaniu. Uważacie, że polskie szkoły radzą sobie z tym rozwiązaniem?

Nauka zdalna, zgodnie z najnowszymi obostrzeniami sanitarnymi przedstawionymi przez rząd, obowiązuje od poniedziałku, 26 października. Uczniowie klas 4-8, a także młodzież uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych, nie zasiądą w szkolnych ławkach co najmniej do 8 listopada. Spełnił się scenariusz, którego obawiali się rodzice. Czy placówki poradzą sobie z prowadzeniem lekcji online?

Tragiczne informacje, nie żyje członek rodziny królewskiej. Wielka żałoba w całym krajuTragiczne informacje, nie żyje członek rodziny królewskiej. Wielka żałoba w całym krajuCzytaj dalej

Nauka zdalna powróciła po przerwie

Podczas wiosennego lockdownu uczniowie uczyli się w trybie niestacjonarnym. Niestety, według wielu osób szkoły nie do końca spełniły wówczas swoje zadanie. Nagła decyzja rządu sprawiła, że placówki nie poradziły sobie z szybkim wdrożeniem rozwiązań technologicznych, co przełożyło się na jakość kształcenia. Rodzice narzekali, że są zmuszeni do wielogodzinnej nauki z dzieckiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Problematyczne okazały się także braki sprzętowe i kiepskie łącza internetowe, które nierzadko utrudniały pracę w domowym zaciszu. Wielu uczniów przypłaciło brak regularności i możliwości konsultacji słabszymi ocenami. Rodzice nie radzili sobie z kolei z wspólnym nadrabianiem materiału, gdyż nie posiadali odpowiedniej wiedzy. Nic dziwnego, że powrót nauki zdalnej wzbudził tyle kontrowersji.

Szkoły - przynajmniej teoretycznie - miały czas na przygotowanie się na powrót scenariusza. Według MEN, platforma służąca do nauczania zdalnego była w ostatnich miesiącach sukcesywnie rozwijana. Ministerstwo Edukacji deklaruje, że obecnie nauczyciele i uczniowie znajdą tam niezliczoną ilość materiałów oraz program do komunikowania się online.

Dzisiaj grzeje:

1. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie

2. Najmłodsi uczniowie też zaczną naukę zdalną? Znamy stanowisko ministra edukacji

3. Zewsząd dochodzą słowa wsparcia. Beata Kozidrak przerwała milczenie

Jak wyglądają realia nauczania zdalnego w szkołach, do których uczęszczają wasze dzieci? Spotkaliście się z większymi problemami?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewidomy pies w końcu zobaczył swoją rodzinę. Trudno się nie wzruszyć
  2. Ohydnie obraziła Justynę Kowalczyk, teraz napisała znowu. Biegaczka zdecydowała, czy pozwie hejterkę do sądu
  3. Wjechał w tłum protestujących kobiet, jedną ciągnął 100m. Porażające sceny, karetka na miejscu
  4. Prymas Polski bez skrupułów zaapelował do strajkujących kobiet. Przesadził?
  5. Wiemy, co stanie się w najbliższych dniach w Polsce. Protestujący wprowadzą chaos w całym kraju
  6. Szkoły sparaliżowane. System do nauki zdalnej przestał działać, fatalna sytuacja
  7. Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmaczna

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News