Dziennikarze ujawnili szczegóły "planu B". Chodzi o powrót dzieci do szkół, wielu rodziców będzie niezadowolonych

Dziennikarze ujawnili szczegóły "planu B". Chodzi o powrót dzieci do szkół, wielu rodziców będzie niezadowolonych Źródło: pxhere CC0 Public Domain

Nauka zdalna została wprowadzona w Polsce, by zminimalizować szanse zakażenia się koronawirusem przez dzieci. Pandemia wymusiła decyzję, która nie wszystkim przypadła do gustu. Jak się okazuje, dziennikarze dowiedzieli się, jakie są plany na przyszły rok szkolny, który rozpocznie się we wrześniu. Czyżby powrót uczniów do szkół stał pod znakiem zapytania?

Nauka zdalna obowiązuje w polskich szkołach do 26 czerwca, co oznacza, że w bieżącym roku szkolnym, uczniowie na lekcje stacjonarne już nie wrócą. Chociaż plany dotyczące edukacji do wakacji są już dobrze znane, to wciąż nie wiadomo, co się będzie działo od września, kiedy uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny. Plany resortu edukacji, które zdradzili dziennikarze, nie są tym, czego oczekiwali rodzice i ich pociechy. 

Nauka zdalna będzie obowiązywać także w przyszłym roku szkolnym? 

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, które przekazuje resort edukacji, uczniowie będą mogli wrócić do szkół, gdy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. Wszystkie decyzje przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, będą podejmowane na bieżąco. 

Jednak dziennikarze "Dziennika Gazeta Prawna" przekazują, że MEN przygotowuje także "plan B", czyli scenariusz, w którym od 1 września dzieci wciąż będą uczyć się za pośrednictwem sieci. "Gdyby intensywność epidemii pozostała na niezmienionym poziomie, we wrześniu dzieci również nie wrócą do szkoły" przekazali dziennikarze "DGP".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Plan B". Nauka zdalna na nowych zasadach

Jak donoszą dziennikarze, w przypadku przedłużenia nauki zdalnej, nie odbywałaby się ona w taki sposób, jak w ostatnich miesiącach. Zgodnie z doniesieniami realizowany byłby cały plan lekcyjny, tak jakby obywało się to w szkole, dodatkowo pracowaliby wszyscy nauczyciele. Uczniowie nie otrzymywaliby już prezentacji czy zadań do zrobienia, a uczestniczyliby w "zwykłych" lekcjach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy od rana dostają pilnego SMS-a od rządowej komórki. Znamy jego treść, chodzi o poważne niebezpieczeństwo

2. W Norwegii odnaleziono ciało młodej Polki. Cały kraj żył sprawą jej zaginięcia 2 lata temu

- Dla nas kluczowe jest jednak bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i dyrektorów i zrobimy wszystko, aby im je zapewnić. Zadbamy również o to, by forma nauczania była dostosowana do określonych warunków - przekazała w rozmowie z "DGP" Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega i wycofuje ulubiony przysmak każdego dziecka. Bardzo duże ryzyko
  2. Krychowiak o wspólnym biznesie z Lewandowskim. Piłkarz złożył publiczną deklarację
  3. Burza w sieci, Narożna poszła na całość. Fani nie spodziewali się, że w końcu poznają prawdę
  4. Zapadła decyzja, Polacy dostaną po 1400 złotych miesięcznie. Wiadomo, kto i kiedy
  5. Córka Jackowskiego już dłużej nie będzie milczała. Wszystko się wydało, porażające wyznanie
  6. Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę, 1400 złotych dla Polaków. Szczegóły odbierają mowę

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News